Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Mr.Liu Mr. Mr.Liu
Што можам да направам за тебе?
Контакт снабдувач
 Тел:86-0755-27639266 Е-пошта:fahold@fahold.com
100-347V панел светло возач
100-347V панел светло возач
100-347V панел светло возач
 • 100-347V панел светло возач
 • 100-347V панел светло возач
 • 100-347V панел светло возач

100-347V панел светло возач

  Единечната цена: USD 6.35 / Piece/Pieces
  Начин на плаќање: T/T,Paypal
  Incoterm: FOB,CIF,EXW
  Мин. Со цел: 500 Piece/Pieces
  Време на испорака: 15 Денови

Основни информации

Модел бр.: HN56W-02

Output Type: Single

Warranty: >2 Years

Output Power: 51 - 100W

Input Voltage: Full Range, 100-347VAC

Connection Mode: Parallel Switching Power Supply

Starting Mode: Separate-excited Switching Power Supply

Voltage Regulating Mode: Frequency Modulation Type

Power Supplying System: Terminal Power Distribution Equipment

Energy Transmission: One-way Transmission

Modulation System: PWM

Certification: CE, RoHS, ISO, CCC, CB, FCC

Size: 188*76*33mm

Current Accuracy: +—3%

PF: >0.9

Wattage: 52w

Additional Info

Пакување: 50PCS / картон

Продуктивност: 2000 thousands pcs per month

Бренд: Фахолд

Транспорт: Ocean,Land,Air

Место на потекло: Шенжен, Кина

Способност за снабдување: 200000pcs

Сертификат: ISO9001

HS код: 8504401400

Порт: Yantian

Опис на производот

Карактеристики и придобивки

Влезен напон: 100-347Vac

Влезна фреквенција: 47-63Hz

Влезна струја (Typ.): 650mAmax. @ 100-347Vac & 100% оптоварување

Влезна струја: 60Amax. @ 230Vac, 25 ℃

Фактор на моќност (Typ.): PF> 0.9@115VAC/230VAC/347VAC, 100% оптоварување

THD: THD <20% @ 115VAC / 230VAC / 347VAC, 100% оптоварување

Излез карактеристики:

Тековна точност: 5% I 03

Нема оптоварување Valtage: 55Vmax

Ефикасност: 85% @@ 100-347Vac & 100% оптоварување, видете ја кривата на ефикасност и оптоварување за деталите

Излезен напон: 25V-42V

Бруцови и бучава: 500mVp-p

Регулација на линија: 3% I o

Регулација на оптоварување: 3% I o

Вклучете го времето на одложување: Во нормални услови, максималното време на одложување е 1 секунда


HN56DIMENSION

HN56Connection

HN56W-02, Fahold дизајниран предводен возач, посебно дизајниран за 2x4 LED трофери, светилки, вградени светилки, за ракување со општите внатрешни осветлување. Постојана струја без трепкање 0-10V / PWM / RX, со опсег на моќност од 56W, UL, FCC, CE . Единиците се погодни за Америка пазар, Комерцијални LED Troffer возачот, итн Други стандардни карактеристики на спектар, вклучувајќи 100-277V , заштита од краток спој, преку оптоварување и топлинска до 110 ° C, низ целата површина на уредот.

Стандардните карактеристики на овој драјвер за осветлување вклучуваат краток спој, преголема оптовареност, пренапонски и прекумерни заштитни мерки и уредот е дизајниран да ги исполнува UL8750, EN61347-1, EN61347-2-13 и емисии на EN 55105, EN61547.


Категории на производи : Возач без фликери > UL Метален случај со широк напон воден возач

Е-пошта на овој добавувач
 • Mr. Mr.Liu
 • Вашата порака мора да биде помеѓу 20-8000 знаци

Список со поврзани производи

Дома

Phone

Skype

Испраќам барање

粤ICP备15048543号