Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Mr.Liu Mr. Mr.Liu
Што можам да направам за тебе?
Контакт снабдувач
 Тел:86-0755-27639266 Е-пошта:fahold@fahold.com
Home > Производи > Возач без фликери > UL Метален случај со широк напон воден возач
PRODUCT CATEGORIES
Онлајн сервис
Mr.Liu
Контакт сега

UL Метален случај со широк напон воден возач

Категории на производи од UL Метален случај со широк напон воден возач , ние сме специјализирани производители од Кина, Лед возач 50-70V , Постојан тековен возач на погон Pf добавувачи / фабрика, големо квалитетни производи од Возач за светлосни панели R & D и производство, имаме совршена по продажбата и техничка поддршка. Со нетрпение очекуваме да вашата соработка!

Кина UL Метален случај со широк напон воден возач Добавувачи

UL Метален случај со широк напон воден возач


Специјално се користи на пазарот во САД, преку UL сертификација, пакување од челик школка, високи безбедносни перформанси, за панел светла, трофери за внатрешна употреба, конвенционални производи, стабилен квалитет, висока PF вредност, 100-277 влез, за ​​да се избегне при висока температура и влажна околина.

Во овој момент може да се појават прашања за светлината без фликер. Да бидам фер, треба да се истакне дека флуоресцентните цевки управувани со конвенционален баласт со мала загуба, исто така трепкаат на 100 Hz и излезот на светлината е намален на пониски температури на околината. Флуоресцентни светилки кои работат со ЕКГ, вклучувајќи и заштеда на енергија, работат на 44 - 50 kHz, така што светилките обично не трепкаат. Во реалноста, сепак, работите се малку поинакви. Додека се користи поголема фреквенција на преклопување, влезните кондензатори се мали поради трошоци. Ова предизвикува колото со висока фреквенција да биде снабдено со силно пулсирачки напон. Оваа пулсација создава модулација на осветленост во емитирана светлина и затоа овие светилки често имаат прилично високо ниво на трепкање при 100 Hz.

Список со поврзани производи

Дома

Phone

Skype

Испраќам барање

粤ICP备15048543号