Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Mr.Liu Mr. Mr.Liu
Што можам да направам за тебе?
Контакт снабдувач
 Тел:86-0755-27639266 Е-пошта:fahold@fahold.com
UL 42W AC100-347V челик LED возач
UL 42W AC100-347V челик LED возач
UL 42W AC100-347V челик LED возач
 • UL 42W AC100-347V челик LED возач
 • UL 42W AC100-347V челик LED возач
 • UL 42W AC100-347V челик LED возач

UL 42W AC100-347V челик LED возач

  Начин на плаќање: T/T
  Incoterm: FOB,EXW
  Мин. Со цел: 300 Piece/Pieces
  Време на испорака: 20 Денови

Основни информации

Модел бр.: HN42W-02

Additional Info

Пакување: 28CS / картон

Продуктивност: 200 thousands pcs per month

Бренд: Фахолд

Транспорт: Ocean,Land,Air

Место на потекло: Гуангдонг, Кина

Способност за снабдување: 200000pcs

Сертификат: ISO9001/2015

HS код: 8504401400

Порт: Yantian,Shekou,HongKong

Опис на производот


Определување


-Влезниот напон (AC100-347V)

-Некои пара нема трепкање, тројно затемнување 0-10V / PWM / PX

-Класа 2 безбедносен излез дизајн, Класа P сертифициран производ

-5 години гаранција

Опис на производот


Технички параметри:

Product Name

Non-flick,  constant current dimmable 0-10v led driver 45w

Item

HN45W-02

Output

Current

300mA

 

1100mA

DC Voltage

25-40V

  25-40V

Rated power

--  

45W

Current Accuracy

±3%

R & N (Max)

75mAp-p

Channels

1

Input

Voltage Range

100VAC – 120VAC

Frequency Range

50 – 60Hz

Efficiency(Typ)

87%

Power Factor(Typ)

≥ 0.98@180VAC

AC Current(Typ)

0.11A@230VAC

Leakage Current

<5mA/240VAC

Inrush current(Typ)

<1A at 230VAC

Protection

Short Circuit

Output close, recovers automatically after fault removed

Function

Dimming

 NO

Others

Dimension

135(L) *46(W)*32(H)mm

Working temp.

-20℃ ~ 50℃


Категории на производи : Возач на индустриско осветлување > UL Метал дело AC100-347V Лед возач

Е-пошта на овој добавувач
 • Mr. Mr.Liu
 • Вашата порака мора да биде помеѓу 20-8000 знаци

Список со поврзани производи

Дома

Phone

Skype

Испраќам барање

粤ICP备15048543号