Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Mr.Liu Mr. Mr.Liu
Што можам да направам за тебе?
Контакт снабдувач
 Тел:86-0755-27639266 Е-пошта:fahold@fahold.com
Home > Производи > Возач на индустриско осветлување > UL Метал дело AC100-347V Лед возач > DIP Преклопник на струја за прилагодување на излезната струја на возачот на возачот
DIP Преклопник на струја за прилагодување на излезната струја на возачот на возачот
 • DIP Преклопник на струја за прилагодување на излезната струја на возачот на возачот

DIP Преклопник на струја за прилагодување на излезната струја на возачот на возачот

  Начин на плаќање: T/T
  Incoterm: FOB,EXW
  Мин. Со цел: 300 Piece/Pieces
  Време на испорака: 15 Денови

Основни информации

Модел бр.: HN42W-02E

Additional Info

Пакување: 32PCS / Carton

Продуктивност: 200 thousands pcs per month

Бренд: Фахолд

Транспорт: Ocean,Land,Air

Место на потекло: Гуангдонг, Кина

Способност за снабдување: 200000pcs

Сертификат: ISO9001/2015

HS код: 8504401400

Порт: Yantian,Shekou,HongKong

Опис на производот


Опис на производот

Серијата HN42W-02 е 60W LED возач за LED панел , LED светло за таванот, LED Downlight со UL сертификат, кој работи од влез од 100VAC до 277VAC со актер со голема моќност. овој модел има метален случај, и вклучува краток спој, над струја, над напон и заштита од оптоварување. Опсегот на влез може да биде 90-350VAC

Стандардните карактеристики на овој LED возач на осветлување вклучуваат краток спој, оптоварување, напон и над заштита на температурата и единицата е дизајнирана да ги задоволи UL8750, EN61347-1, EN61347-2-13 и емисиите во EN 55105, EN61547. Има четири дупки за монтирање на површина од 0,02 инчи и е дизајниран со позиции за монтажа на дупките за да ги одржуваат безбедно компатибилните напојувања.

Карактеристики на производот:

 • Излез за единечен канал, избирање на струјното ниво на излез од DIP SW
 • Поддржува аналогно затемнување на сигналот од 1-10V, Пасивен или активен сигнал.
 • Широк спектар на влезен напон 100VAC ~ 277VAC
 • Висока ефикасност до 87%
 • Вградена активна PFC функција
 • 100% излез кога нема затемнување на сигналот, може да се користи како нормално напојување
 • Ефект за слабеење мазен, не трепелив
 • Заштита: Краток спој.
 • Погодно е за LED светлосни панели

Технички параметар:

Product Name

Flat Panel Dimmable Led Driver

Item

HN42W-02

Output

Current

100mA

 

1050mA

DC Voltage

25-42V

  25-42V

Rated power

--  

42W

Current Accuracy

±3%

R & N (Max)

75mAp-p

Channels

1

Input

Voltage Range

100VAC – 120VAC

Frequency Range

50 – 60Hz

Efficiency(Typ)

87%

Power Factor(Typ)

≥ 0.98@180VAC

AC Current(Typ)

0.11A@230VAC

Leakage Current

<5mA/240VAC

Inrush current(Typ)

<1A at 230VAC

Protection

Short Circuit

Output close, recovers automatically after fault removed

Function

Dimming

 NO

Others

Dimension

200(L) *86(W)*35(H)mm

Working temp.

-20℃ ~ 50℃


Придобивки на Фахолд

а. Директна продажба на фабрики.

б. ОЕМ и ОДМ се добредојдени.

в. Примерок за плаќање: може да се преговара, примерокот може да се испорача за 5 дена.

г. Висок квалитет, комплетен вид, добра стабилност, силна практичност.

е. Добра услуга по продажбата и укажува на техничка поддршка.

ѓ. Заштеда на енергија, долг живот.

г Компатибилен со системи на Crestron, Philips, Osram, Lutron, Dynalite, Clipsal, LDS, ABB, Schneider, Leviton, JUNG, Berker, Be Lichtregler, итн.

ч Широко се користи во хотел, канцеларија, болница, пазар, дом, отворено, затворен простор, сала, сцена и др.

Поврзани производи

Item No.

Input Voltage

Output Current

Output Voltage

Output Power

Cross flow accuracy

HE018-01

100-240VAC

150-600mA

30-65V

18W

±4%

HE042-01

100-240VAC

550-1300mA

30-42/20-30VDC

46W ±3%

HE042-02

100-240VAC

550-1250mA

30-42V

46W

±3%

HU40-01 100-240VAC

100-1050mA

27-42VDC

40W

±3%

HU50-01 100-240VAC

100-1200mA

30-42VDC

50W

±3%

HS20W-01 100-240VAC

100-500mA

27-42VC

20W

±3%

HW55W-02 100-240VAC

100-1300mA

25-40VDC

50W

±3%

HY12-01 220-240VAC

100-300

27-42VDC

12W

±3%

Категории на производи : Возач на индустриско осветлување > UL Метал дело AC100-347V Лед возач

Е-пошта на овој добавувач
 • Mr. Mr.Liu
 • Вашата порака мора да биде помеѓу 20-8000 знаци

Список со поврзани производи

Дома

Phone

Skype

Испраќам барање

粤ICP备15048543号