Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Mr.Liu Mr. Mr.Liu
Што можам да направам за тебе?
Контакт снабдувач
 Тел:86-0755-27639266 Е-пошта:fahold@fahold.com
Home > Производи > Возач на индустриско осветлување > UL Метал дело AC100-347V Лед возач > 347V напон LED индикатор за драјвери на панелот 347V
347V напон LED индикатор за драјвери на панелот 347V
347V напон LED индикатор за драјвери на панелот 347V
347V напон LED индикатор за драјвери на панелот 347V
 • 347V напон LED индикатор за драјвери на панелот 347V
 • 347V напон LED индикатор за драјвери на панелот 347V
 • 347V напон LED индикатор за драјвери на панелот 347V

347V напон LED индикатор за драјвери на панелот 347V

  Единечната цена: USD 7.4 / Piece/Pieces
  Начин на плаќање: T/T,Western Union
  Incoterm: FOB,EXW
  Мин. Со цел: 200 Piece/Pieces
  Време на испорака: 15 Денови

Основни информации

Модел бр.: HN42W-02B

Output Type: Single

Warranty: >2 Years

Output Power: 51 - 100W

Input Voltage: Full Range, 100-347V

Connection Mode: Series Switching Power Supply

Starting Mode: Separate-excited Switching Power Supply

Voltage Regulating Mode: Frequency Modulation Type

Power Supplying System: Terminal Power Distribution Equipment

Energy Transmission: One-way Transmission

Modulation System: PWM

Certification: CE, UL, RoHS, ISO, CCC, CB, FCC

Output Voltage: 25-45V

Efficiency: 87%

Dimension: 200x86x35

Dimming: 0-10V/PWM/RX

More Certificate: Class P

PF: >0.9

THD: <15%

Max. Output Current: 1050mA

Additional Info

Пакување: 40PCS / картон

Продуктивност: 200 thousands pcs per month

Бренд: Фахолд

Транспорт: Ocean,Air

Место на потекло: Гуангдонг, Кина

Способност за снабдување: 200000pcs

Сертификат: ISO9001

HS код: 8504401400

Порт: Yantian

Опис на производот

Индустриски LED возач за засилување на возачот

HN42W-02B

Влезен напон: 347V / 480V

Влезна фреквенција: 50 / 60Hz

Соодветна на UL: Да


Model
 Specfication
Input Voltage
Maximum power
Output Current
Cross flow accuracy
Efficiency
PF
THD
Size(L*W*H)
(Warranty)
HN42W-02B
Non-flicker, DALI/ 0-10V/PWM/RX Dimmable
100-347V 42 100-1050mA 25-42V 86% >0.9 <15% 200X86X35mm 5 years


Карактеристики на производот

Физички

• Единицата мора да биде инсталирана во електрично куќиште.

• Жичаната жица мора да биде оценета на 600V и 105 ° C или повисоко.

Перформанси

Единицата е класифицирана како Класа P како што е наведено во UL8750.

• Колото за смалување е класифицирано како Класа 2 како што е наведено во UL1310.

• Минимална работна температура на околината: -40 ° C. • Максимално дозволена температура на куќиштето: 90 ° C.

• За информации за доверливост и неуспех, контактирајте со Фахалд Технички Продај (stefan <at> fahold.com).

• Единицата е сертифицирана за UL за работа во суви локации (внатрешен тип).

• Единицата е толерантна за продолжено отворено коло и услови на краток спој.

• Единицата е во согласност со FCC Наслов 47 Дел 15 Класа А.

• Единицата е отпорна на бранови според IEEE / ANSI C62.41.2-2002 Локација C-Low (6kV / 3kA).

• Единицата не може да биде топла приклучок на излезната страна.

UL Услови за прифатливост - E479229

• Единицата е испитана за да се усогласат со критериумите за излез од класата P

• Единицата се користи само на суви локации

• Металното куќиште мора да биде поврзано со Земјата.

• TVSS-GND (ЗЕЛЕНА жица) треба да биде поврзан со прицврстување на теренот по испитување на горниот сад користејќи најблизок навртка за јазичиња. Ова не е безбедна земја!

347V Driver LED

cUL Panel Light Driver

Категории на производи : Возач на индустриско осветлување > UL Метал дело AC100-347V Лед возач

Е-пошта на овој добавувач
 • Mr. Mr.Liu
 • Вашата порака мора да биде помеѓу 20-8000 знаци

Список со поврзани производи

Дома

Phone

Skype

Испраќам барање

粤ICP备15048543号