Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Mr.Liu Mr. Mr.Liu
Што можам да направам за тебе?
Контакт снабдувач
 Тел:86-0755-27639266 Е-пошта:fahold@fahold.com
100-347VDC Panel Driver Led 42W
 • 100-347VDC Panel Driver Led 42W

100-347VDC Panel Driver Led 42W

  Начин на плаќање: T/T,Paypal,Western Union
  Incoterm: FOB
  Мин. Со цел: 100 Piece/Pieces
  Време на испорака: 15 Денови

Основни информации

Модел бр.: HN42W-02B

Output Type: Single

Warranty: >2 Years, 5 Years

Output Power: 1 - 50W

Input Voltage: Full Range, 100-347V

Connection Mode: Series Switching Power Supply

Starting Mode: Separate-excited Switching Power Supply

Voltage Regulating Mode: Width Modulation Type

Power Supplying System: Terminal Power Distribution Equipment

Energy Transmission: One-way Transmission

Modulation System: PWM

Certification: CE, UL, RoHS, ISO, CCC, CB, FCC

Dimension: 200*86*35 Mm

Current Range: 100-1050mA

Name: High Voltage LED Driver 42W

Additional Info

Пакување: 50PCS / картон

Продуктивност: 200 thousands pcs

Бренд: FAHOLD

Транспорт: Ocean,Air

Место на потекло: Гуангдонг, Кина

Способност за снабдување: 200000pcs

Сертификат: ISO9001

HS код: 8504401400

Порт: Yantian

Опис на производот

100-347VDC Panel Driver Led 42W


Спецификации на производот:

Високонапонски LED Возач 42W

Излезен напон: 25-40V

Макс. Излезна моќност: 42W

Макс. Излезна струја: 1050mA

Димензии: 188x76x33mm

Ефикасност: 87%

Лед возач 100-347VDC

Encironment / IP рејтинг: внатрешен / IP20

Фликер бесплатно

Макс. Влезен напон: 277V

Сертификат: UL, FCC, CE

High Voltage LED Driver 42W

HN42W-02B, Fahold дизајниран висок напон 100-347V предводени од возачот, за да работат општо внатрешно осветлување решенија. Постојан тековен трепкач без 0-10V / PWM / RX затемнување, со опсег на моќност од 42W, UL, FCC, CE согласност . Единиците се погодни за американскиот пазар , за комерцијални ЛЕР трофери , итн.


Стандардните карактеристики на овој драјвер за осветлување вклучуваат краток спој, преголема оптовареност, пренапонски и прекумерни заштитни мерки и уредот е дизајниран да ги исполнува UL8750, EN61347-1, EN61347-2-13 и емисии на EN 55105, EN61547.


100-347VDC Panel Driver Led 42W


Категории на производи : Возач на индустриско осветлување > UL Метал дело AC100-347V Лед возач

Е-пошта на овој добавувач
 • Mr. Mr.Liu
 • Вашата порака мора да биде помеѓу 20-8000 знаци

Список со поврзани производи

Дома

Phone

Skype

Испраќам барање

粤ICP备15048543号