Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Mr.Liu Mr. Mr.Liu
Што можам да направам за тебе?
Контакт снабдувач
 Тел:86-0755-27639266 Е-пошта:fahold@fahold.com
347V Лед панел светло возач
347V Лед панел светло возач
 • 347V Лед панел светло возач
 • 347V Лед панел светло возач

347V Лед панел светло возач

  Начин на плаќање: T/T,Paypal,Western Union
  Incoterm: FOB
  Мин. Со цел: 200 Piece/Pieces
  Време на испорака: 17 Денови

Основни информации

Модел бр.: HN42W-02B

Output Type: Single

Warranty: >2 Years, 5 Years

Output Power: 1 - 50W

Input Voltage: Full Range, 100-347V

Connection Mode: Series Switching Power Supply

Starting Mode: Separate-excited Switching Power Supply

Voltage Regulating Mode: Width Modulation Type

Power Supplying System: Terminal Power Distribution Equipment

Energy Transmission: One-way Transmission

Modulation System: PWM

Certification: CE, UL, RoHS, ISO, CCC, CB, FCC

Output Voltage: 25-42v

Dimension: 200x86x35 MM

Name: 347V Led Driver

Additional Info

Пакување: 50PCS / картон

Продуктивност: 200 thousands pcs

Бренд: FAHOLD

Транспорт: Ocean,Air

Место на потекло: Гуангдонг, Кина

Способност за снабдување: 200000pcs

Сертификат: ISO9001

HS код: 8504401400

Порт: Yantian

Опис на производот

347V Лед панел светло возач


Спецификации на производот:

Име: 347V Лед возач

Излезен напон: 25-42V

Макс. Излезна моќност: 42W

Макс. Излезна струја: 1050mA

Димензии: 200x86x35 mm

Ефикасност: 87%

Панел светло возач 347V

Encironment / IP рејтинг: внатрешен / IP20

Фликер бесплатно

Макс. Влезен напон: 347V

Сертификат: UL, FCC, CE

347V Led Driver

HN42W-02B, високонапонски 347V предводени од возачот, дизајниран за 2x4 LED троферите, апликации за вградени светилки, за ракување со општите решенија за внатрешно осветлување. Постојан тековен трепкач без 0-10V / PWM / RX затемнување, со опсег на моќност од 45W, UL, FCC, CE согласност . Единиците се погодни за Америка пазар, Комерцијални LED Troffer возачот, итн, заштита од краток спој, над оптоварување и термички до 110 ° C, низ целата површина на уредот.


Стандардните карактеристики на овој драјвер за осветлување вклучуваат краток спој, преголема оптовареност, пренапонски и прекумерни заштитни мерки и уредот е дизајниран да ги исполнува UL8750, EN61347-1, EN61347-2-13 и емисии на EN 55105, EN61547.347V Лед панел светло возач


Категории на производи : Возач на индустриско осветлување > UL Метал дело AC100-347V Лед возач

Е-пошта на овој добавувач
 • Mr. Mr.Liu
 • Вашата порака мора да биде помеѓу 20-8000 знаци

Список со поврзани производи

Дома

Phone

Skype

Испраќам барање

粤ICP备15048543号