Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Mr.Liu Mr. Mr.Liu
Што можам да направам за тебе?
Контакт снабдувач
 Тел:86-0755-27639266 Е-пошта:fahold@fahold.com
347V Компатибилен LED DRIVER
347V Компатибилен LED DRIVER
347V Компатибилен LED DRIVER
 • 347V Компатибилен LED DRIVER
 • 347V Компатибилен LED DRIVER
 • 347V Компатибилен LED DRIVER

347V Компатибилен LED DRIVER

  Начин на плаќање: T/T,Paypal,Western Union
  Incoterm: FOB
  Мин. Со цел: 100 Piece/Pieces
  Време на испорака: 18 Денови

Основни информации

Модел бр.: HN56W-02

Output Type: Single

Warranty: >2 Years

Output Power: 1 - 50W

Input Voltage: Full Range, 100-347V

Connection Mode: Parallel Switching Power Supply

Starting Mode: Separate-excited Switching Power Supply

Voltage Regulating Mode: Width Modulation Type

Power Supplying System: Terminal Power Distribution Equipment

Energy Transmission: One-way Transmission

Modulation System: PWM

Certification: CE, UL, RoHS, ISO, CCC, CB, FCC

Dimension: 200*86*35mm

THD: <15%

Application: Indoor LED Lights

Output Current: 100-1300mA

Additional Info

Пакување: 28pcs / картон

Продуктивност: 200 thousands pcs

Бренд: FAHOLD

Транспорт: Ocean,Air

Место на потекло: Гуангдонг, Кина

Способност за снабдување: 200000pcs

Сертификат: ISO9001

HS код: 8504401400

Порт: Yantian

Опис на производот

347V Компатибилен LED DRIVER


Производи Спецификации:


 • Константен тековен дизајн
 • Нежно затемнување (0-100%), може да се затемни за да се исклучи
 • Краток спој, заштита од отворен круг
 • Пренапонска заштита: 1KV
 • UL FCC уверение

HN56W-02B, високонапонски дизајниран драјвер за предводени одводи, особено за 2x4 LED трофери, прицврстувачки апликации за осветлување, за ракување со општите решенија за внатрешно осветлување. Постојана струја без трепкање 0-10V / PWM / RX, со опсег на моќност од 56W, UL, FCC, CE . Единиците се погодни за Америка пазар, Комерцијални LED Troffer возачот, итн Други стандардни карактеристики на спектар, вклучувајќи 100-277V , заштита од краток спој, преку оптоварување и топлинска до 110 ° C, низ целата површина на уредот.


Стандардните карактеристики на овој драјвер за осветлување вклучуваат краток спој, преголема оптовареност, пренапонски и прекумерни заштитни мерки и уредот е дизајниран да ги исполнува UL8750, EN61347-1, EN61347-2-13 и емисии на EN 55105, EN61547.

Lighting Chandelier Specialists LED Emergency


Високонапонски метален деловен погон AC100-347V


Категории на производи : Возач на индустриско осветлување > UL Метал дело AC100-347V Лед возач

Е-пошта на овој добавувач
 • Mr. Mr.Liu
 • Вашата порака мора да биде помеѓу 20-8000 знаци

Список со поврзани производи

Дома

Phone

Skype

Испраќам барање

粤ICP备15048543号