Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Mr.Liu Mr. Mr.Liu
Што можам да направам за тебе?
Контакт снабдувач
 Тел:86-0755-27639266 Е-пошта:fahold@fahold.com
Home > Производи > Возач на индустриско осветлување > UL Метал дело AC100-347V Лед возач > Постојана тековна метална кутија за движење на светлосни панели
Постојана тековна метална кутија за движење на светлосни панели
Постојана тековна метална кутија за движење на светлосни панели
 • Постојана тековна метална кутија за движење на светлосни панели
 • Постојана тековна метална кутија за движење на светлосни панели

Постојана тековна метална кутија за движење на светлосни панели

  Начин на плаќање: T/T,Paypal,Western Union
  Incoterm: FOB
  Мин. Со цел: 10 Piece/Pieces
  Време на испорака: 20 Денови

Основни информации

Модел бр.: HN56W-02B

Output Type: Single

Warranty: >2 Years

Output Power: 51 - 100W

Input Voltage: Full Range

Connection Mode: Series Switching Power Supply

Starting Mode: Separate-excited Switching Power Supply

Voltage Regulating Mode: Width Modulation Type

Power Supplying System: Terminal Power Distribution Equipment

Energy Transmission: One-way Transmission

Modulation System: PWM

Certification: CE, UL, RoHS, ISO, CCC, CB, FCC

Max Power: 56W

Output Voltage: 25-42v

Efficiency: 87%

Dimension: 200*86*35mm

Application: Down Light, Panel Light, Strip Light

Additional Info

Пакување: 28 парчиња / картон

Продуктивност: 200 thousands pcs

Бренд: FAHOLD

Транспорт: Ocean,Air

Место на потекло: Гуангдонг, Кина

Способност за снабдување: 200000pcs

Сертификат: ISO9001

HS код: 8504401400

Порт: Yantian

Опис на производот

Постојана тековна метална кутија предводена од панел светло за возач од 100-277V


Документот ги опишува електричните, механичките и еколошките спецификации на LED-драјверот со постојан напон од 56W со 0-10V диммирање. Ова напојување со LED диоди е погодно само за LED оптоварување.

 • Влезен напон: 100-347Vac
 • Влезна фреквенција: 47-63Hz
 • Излезен напон: 25V-42V
 • 3 во 1 затемнување на владата: 0-10V, PWM, RX
 • Нежно затемнување (0-100%), може да се затемни за да се исклучи
 • Заштита: краток спој, отворено коло
 • Примена: Долна светлина, панел светло, лента светлина • Константен тековен дизајн
 • Пренапонска заштита: 1KV
 • SELV безбедно излез дизајн
 • Работна температура: -20 ℃ до + 50 ℃

Led Panel Light Driver 56WLed Panel Light Driver 56W


Постојана тековна метална кутија предводена од панел светло за возач од 100-277V

Категории на производи : Возач на индустриско осветлување > UL Метал дело AC100-347V Лед возач

Е-пошта на овој добавувач
 • Mr. Mr.Liu
 • Вашата порака мора да биде помеѓу 20-8000 знаци

Список со поврзани производи

Дома

Phone

Skype

Испраќам барање

粤ICP备15048543号