Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Mr.Liu Mr. Mr.Liu
Што можам да направам за тебе?
Контакт снабдувач
 Тел:86-0755-27639266 Е-пошта:fahold@fahold.com
Home > Производи > Возач на индустриско осветлување > UL Метал дело AC100-347V Лед возач > Индустриски 347V предводени од Возачот на CA-пазарот
Индустриски 347V предводени од Возачот на CA-пазарот
Индустриски 347V предводени од Возачот на CA-пазарот
Индустриски 347V предводени од Возачот на CA-пазарот
 • Индустриски 347V предводени од Возачот на CA-пазарот
 • Индустриски 347V предводени од Возачот на CA-пазарот
 • Индустриски 347V предводени од Возачот на CA-пазарот

Индустриски 347V предводени од Возачот на CA-пазарот

  Единечната цена: USD 7.4 / Piece/Pieces
  Начин на плаќање: T/T,Western Union
  Incoterm: FOB,EXW
  Мин. Со цел: 200 Piece/Pieces
  Време на испорака: 15 Денови

Основни информации

Модел бр.: HN56W-02B1300

Output Type: Single

Warranty: >2 Years

Output Power: 51 - 100W

Input Voltage: Full Range, 100-347V

Connection Mode: Series Switching Power Supply

Starting Mode: Separate-excited Switching Power Supply

Voltage Regulating Mode: Frequency Modulation Type

Power Supplying System: Terminal Power Distribution Equipment

Energy Transmission: One-way Transmission

Modulation System: PWM

Certification: CE, UL, RoHS, ISO, CCC, CB, FCC

Output Voltage: 25-45V

Max. Output Current: 1300mA

Efficiency: 87%

Dimension: 200x86x35

Dimming: 0-10V/PWM/RX

More Certificate: Class P

PF: >0.9

THD: <15%

Additional Info

Пакување: 40PCS / картон

Продуктивност: 200 thousands pcs per month

Бренд: Фахолд

Транспорт: Ocean,Air

Место на потекло: Гуангдонг, Кина

Способност за снабдување: 200000pcs

Сертификат: ISO9001

HS код: 8504401400

Порт: Yantian

Опис на производот

Индустриски LED возач за засилување на возачот

HN56W-02B

Влезен напон: 347V / 480V

Влезна фреквенција: 50 / 60Hz

Соодветна на UL: Да


Model
 Specfication
Input Voltage
Maximum power
Output Current
Cross flow accuracy
Efficiency
PF
THD
Size(L*W*H)
(Warranty)
HN56W-02B
Non-flicker, DALI/ 0-10V/PWM/RX Dimmable
100-347V 56 100-1300mA 25-42V 87% >0.9 <15% 200X86X35mm 5 years


Карактеристики на производот

Физички

• Единицата мора да биде инсталирана во електрично куќиште.

• Жичаната жица мора да биде оценета на 600V и 105 ° C или повисоко.

Перформанси

Единицата е класифицирана како Класа P како што е наведено во UL8750.

• Колото за смалување е класифицирано како Класа 2 како што е наведено во UL1310.

• Минимална работна температура на околината: -40 ° C. • Максимално дозволена температура на куќиштето: 90 ° C.

• За информации за доверливост и неуспех, контактирајте со Фахалд Технички Продај (stefan <at> fahold.com).

• Единицата е сертифицирана за UL за работа во суви локации (внатрешен тип).

• Единицата е толерантна за продолжено отворено коло и услови на краток спој.

• Единицата е во согласност со FCC Наслов 47 Дел 15 Класа А.

• Единицата е отпорна на бранови според IEEE / ANSI C62.41.2-2002 Локација C-Low (6kV / 3kA).

• Единицата не може да биде топла приклучок на излезната страна.

UL Услови за прифатливост - E479229

• Единицата е испитана за да се усогласат со критериумите за излез од класата P

• Единицата се користи само на суви локации

• Металното куќиште мора да биде поврзано со Земјата.

• TVSS-GND (ЗЕЛЕНА жица) треба да биде поврзан со прицврстување на теренот по испитување на горниот сад користејќи најблизок навртка за јазичиња. Ова не е безбедна земја!

LED 347V Industrial Driver


Категории на производи : Возач на индустриско осветлување > UL Метал дело AC100-347V Лед возач

Е-пошта на овој добавувач
 • Mr. Mr.Liu
 • Вашата порака мора да биде помеѓу 20-8000 знаци

Список со поврзани производи

Дома

Phone

Skype

Испраќам барање

粤ICP备15048543号