Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Mr.Liu Mr. Mr.Liu
Што можам да направам за тебе?
Контакт снабдувач
 Тел:86-0755-27639266 Е-пошта:fahold@fahold.com
Home > Производи > Возач на индустриско осветлување > UL Метал дело AC100-347V Лед возач
PRODUCT CATEGORIES
Онлајн сервис
Mr.Liu
Контакт сега

UL Метал дело AC100-347V Лед возач

Категории на производи од UL Метал дело AC100-347V Лед возач , ние сме специјализирани производители од Кина, Ca Индустриски водич на возачот , Електрични жици или кабли добавувачи / фабрика, големо квалитетни производи од Високонапонски индустриски ладен возач R & D и производство, имаме совршена по продажбата и техничка поддршка. Со нетрпение очекуваме да вашата соработка!

Кина UL Метал дело AC100-347V Лед возач Добавувачи

UL Метал дело AC100-347V Лед возачНашиот постојан тековен LED осветлување опсег на напојување нуди струја од 100mA до 1300mA; додека опсегот на напојување со постојан напон со LED осветлување започнува на 12V и поминува низ 48V.
Двата вида на напојување со LED осветлување нудат високи ефикасности, PFC, се достапни со класа P влез; IP рејтинг против прашина и влага од IP20 до IP67 и заштита за краток спој, преку напон, преоптоварување и прекумерни температури. Со дополнителни опции како прилагодливи излези и PWM, 1-10V, отпорни или триаци функции за затемнување.

Само железо или алуминиумско куќиште, посебно за пазарот во Канада за 347V, го положат сертификатот FCC, FCC. се користи за лесна панел светлина и troffer light.Industrial електрицитет може да се обрне внимание на водоотпорен и не водоотпорен, барањата за квалитет на производот се многу, најмалку 5 години гаранција. Имаме квалификувани инженери да одговорат на сите ваши прашања и прашања и да обезбедат сеопфатна решенија основа на вашиот проект (и) и да се обезбеди техничка поддршка.


Параметар:


Влезен напон: 100-347V
излезен напон: 25-40vdc
струја: 100mA-1100mA.
Фактор на моќност:> 0.9
Затемнување: 0-10V / PWM / RX / DALI.
> = 50000 часа, гаранција од 5 години.
сертификат: UL CE FCC TUV SAA и др.

UL Metal Case AC100-347V Led Driver

Кои се придобивките од Fahold возачот?

  • Стандардно линеарно осветлување
  • Економично решение за енергетска ефикасност за индустријата, комерцијалните и други апликации
  • Добар квалитет на светлината со висок излез за ефикасност за да се исполнат различни барања
  • Лесно се нарачува и инсталира, бара помалку време, намалување на отпадот од пакување и сложеност
  • Флексибилно решениеЧПП:
Прашање 1: Дали сте фабрика или трговска компанија?
Одговор: Ние сме фабрика.
Прашање 2: Рок на плаќање?
Одговор: 30% ТТ депозит + 70% ТТ пред пратката, 50% ТТ депозит + 50% ЛК биланс, Флексибилни плаќања
може да се преговара.
Прашање 3: Која е главната работа на Фахолд?
Одговор: Фахолд се фокусираше на LED контролери и неумерени уреди од 2010 година. Имаме 28 инженери кои се посветија на истражување и развој на систем за контрола на LED и затемнување.
Прашање 4: Што ќе направи Fahold ако имаме проблеми по добивањето на вашите производи?
Одговор: Нашите производи се строго проверени пред да се испраќаат. Откако ќе ги добиете производите кои не сте задоволни, Ве молиме слободно контактирајте со нас на време, ние ќе се потрудиме да ги решиме сите ваши проблеми со нашата добра пост-продажба на услуги.

Список со поврзани производи

Дома

Phone

Skype

Испраќам барање

粤ICP备15048543号