Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Mr.Liu Mr. Mr.Liu
Што можам да направам за тебе?
Контакт снабдувач
 Тел:86-0755-27639266 Е-пошта:fahold@fahold.com
Home > Производи > Возач со постојан тековен возач > UL Метал дело AC100-277V Лед возач > UL FCC сертифициран постојан струј 25-42V предводен возач
UL FCC сертифициран постојан струј 25-42V предводен возач
UL FCC сертифициран постојан струј 25-42V предводен возач
UL FCC сертифициран постојан струј 25-42V предводен возач
 • UL FCC сертифициран постојан струј 25-42V предводен возач
 • UL FCC сертифициран постојан струј 25-42V предводен возач
 • UL FCC сертифициран постојан струј 25-42V предводен возач

UL FCC сертифициран постојан струј 25-42V предводен возач

  Начин на плаќање: T/T,Paypal,Western Union
  Incoterm: FOB,EXW
  Мин. Со цел: 500 Piece/Pieces
  Време на испорака: 15 Денови

Основни информации

Модел бр.: HN55W-02

Input Voltage: 100-277VAC

Output Voltage: 25-42Vdc

Output Current: 1300mA

Warranty: 5 Years

Current Accuracy: +-3%

Additional Info

Пакување: 50PCS / картон

Продуктивност: 200 thousands pcs per month

Бренд: Фахолд

Транспорт: Ocean,Land,Air

Место на потекло: Гуангдонг, Кина

Способност за снабдување: 200000pcs

Сертификат: ISO9001/2015

HS код: 8504401400

Порт: Yantian,Shekou,HongKong

Опис на производот

UL FCC сертифициран AC-DC постојан струја 25-42V 42W 52W 56W Лед возач

Опис на производот


HN55W-02 е 52W дигитално LED осветлување за LED осветлување (панелни светла, LED таванско светло), ги исполнува UL8750 / FCC сертификатите, кој работи од 100VAC до 277VAC влез со актер со висока моќност. овој модел има метален случај и вклучува краток спој, пренапонска струја, пренапонска заштита и заштита од оптоварување.

Карактеристики:
• Не трепка
• Дали затемнување;
• 0-100% непречено затемнување, може да се исклучи;
• Може да се користи со повеќето предни или задни рабови
фазни сечење придушување;
• Заштита: преку напон, краток спој, преку оптоварување,
отворен круг итн.
• UL, FCC, CE, CB сертификати
• Ги исполнува UL8750, FCC сертификатите
• Активна PFC корекција на колото


Шенжен Фахолд Електроника копродукции, ООД е основана во 2010 година, фабрика која интегрира LED возачите дизајн, R & D и производство, донесе ISO9001 систем за управување со квалитет сертификација. Тоа покрива површина од 5000 squre метри, постојниот персонал повеќе од 200 работници, вклучувајќи 25 истражувачи, 20 квалитет контроли. Производниот капацитет на Фахолд изнесува 5 милиони единици годишно.

Категории на производи : Возач со постојан тековен возач > UL Метал дело AC100-277V Лед возач

Е-пошта на овој добавувач
 • Mr. Mr.Liu
 • Вашата порака мора да биде помеѓу 20-8000 знаци

Список со поврзани производи

Дома

Phone

Skype

Испраќам барање

粤ICP备15048543号