Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Mr.Liu Mr. Mr.Liu
Што можам да направам за тебе?
Контакт снабдувач
 Тел:86-0755-27639266 Е-пошта:fahold@fahold.com
Постојана струја 100-277V AC на драјвер за ДЦ
Постојана струја 100-277V AC на драјвер за ДЦ
Постојана струја 100-277V AC на драјвер за ДЦ
Постојана струја 100-277V AC на драјвер за ДЦ
 • Постојана струја 100-277V AC на драјвер за ДЦ
 • Постојана струја 100-277V AC на драјвер за ДЦ
 • Постојана струја 100-277V AC на драјвер за ДЦ
 • Постојана струја 100-277V AC на драјвер за ДЦ

Постојана струја 100-277V AC на драјвер за ДЦ

  Начин на плаќање: T/T,Paypal
  Incoterm: FOB,EXW
  Мин. Со цел: 500 Piece/Pieces
  Време на испорака: 15 Денови

Преземи:

Основни информации

Модел бр.: HN60W-02

Additional Info

Пакување: 28PCS / Carton

Продуктивност: 200 thousands pcs per month

Бренд: Фахолд

Транспорт: Ocean,Land,Air

Место на потекло: Гуангдонг, Кина

Способност за снабдување: 200000pcs

Сертификат: ISO9001/2015

HS код: 8504401400

Порт: Yantian,Shekou,HongKong

Опис на производот

Опис на производот

· Висок PFC
· Долга тенка форма
Возачот на UL наведено во напојување
· Извод за единечен канал, избирање на струјно ниво на излез.
· Широк спектар на влезен напон 100VAC ~ 277VAC
· Висока ефикасност до 87%
· Вградена активна PFC функција
· 100% влез во сигналот за затемнување на сигналот, може да се користи како нормално напојување
· Заштита: Краток спој, над оптоварување, над напон и заштита над температурата
· Погодно за апликација за осветлување во затворен простор

Бенефит на Фахолд
1.OEM и ODM се добредојдени.
2.Висок квалитет, комплетен вид, добра стабилност, силна практичност.
3. Добра услуга по продажбата и укажува на техничка поддршка.
4.Енергија заштеда, долг живот.
5. Компатибилен со системи на Crestron, Philips, Osram, Lutron, Dynalite, Clipsal, LDS, ABB, Schneider, 6.Leviton, JUNG, Berker, Be Lichtregler, итн.
7. Широко се користи во хотел, канцеларија, болница, пазар, дома, отворено, затворен простор, сала, сцена, итн.

Технички параметар

Item No.

HN60W-02

Output

Current

300mA-1500mA

DC Voltage

25-42V

Rated power

60W Max.

Current Accuracy

±3%

Ripple and Noise

800mVp-p

Channels

1

Input

Voltage Range

100VAC – 277VAC

Frequency Range

47 – 63Hz

Efficiency(Typ)

88%

Power Factor(Typ)

≥ 0.9

AC Current(Typ)

0.8A@100VAC

Leakage Current

<0.25mA@347VAC

Inrush current(Typ)

<60A at 230VAC

Protection

Short Circuit

Output close, recovers automatically after fault removed

Function

Dimming

1-10V dimming  (Passive or active),

Others

Dimension

180(L) *76(W)*33(H)mm

G.W

340

Packing

470(L)*200(W)*220(H)mm;50pcs/Carton

Working temp.

-20℃ ~ 60℃


Шенжен F ahold Електроника копродукции, ООД. е основана во 2010 година, фабрика во која се интегрираат LED моделите на возачи, R&D и производство, го помина сертификатот за систем за управување со квалитет ISO9001. Зафаќа површина од 5000 метри квадратни, постојниот персонал повеќе од 200 работници, вклучувајќи 25 истражувачи, 20 контроли на квалитет. Производствениот капацитет на Фахолд е 5 милиони единици годишно.

Категории на производи : Возач со постојан тековен возач > UL Метал дело AC100-277V Лед возач

Е-пошта на овој добавувач
 • Mr. Mr.Liu
 • Вашата порака мора да биде помеѓу 20-8000 знаци

Список со поврзани производи

Дома

Phone

Skype

Испраќам барање

粤ICP备15048543号