Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Mr.Liu Mr. Mr.Liu
Што можам да направам за тебе?
Контакт снабдувач
 Тел:86-0755-27639266 Е-пошта:fahold@fahold.com
Home > Производи > Возач со постојан тековен возач > UL Метал дело AC100-277V Лед возач > 2x4 трофејни приклучоци за напојување со LED диоди
2x4 трофејни приклучоци за напојување со LED диоди
2x4 трофејни приклучоци за напојување со LED диоди
2x4 трофејни приклучоци за напојување со LED диоди
 • 2x4 трофејни приклучоци за напојување со LED диоди
 • 2x4 трофејни приклучоци за напојување со LED диоди
 • 2x4 трофејни приклучоци за напојување со LED диоди

2x4 трофејни приклучоци за напојување со LED диоди

  Начин на плаќање: T/T,Paypal,Western Union
  Incoterm: FOB
  Мин. Со цел: 500 Piece/Pieces
  Време на испорака: 15 Денови

Основни информации

Модел бр.: HN56W-02

Output Type: Single

Warranty: >2 Years

Output Power: 1 - 50W

Input Voltage: Full Range, 100-277/347V

Connection Mode: Series Switching Power Supply

Starting Mode: Separate-excited Switching Power Supply

Voltage Regulating Mode: Width Modulation Type

Power Supplying System: Terminal Power Distribution Equipment

Energy Transmission: One-way Transmission

Modulation System: PWM

Certification: CE, UL, RoHS, ISO, CCC, CB, FCC

Dimming Function: 0-10V/PWM/RX

Certified: Class P, UL, FCC

Dimension: 200*86*35mm

Application: LED Panel Light

Additional Info

Пакување: 30 парчиња / картон

Продуктивност: 200 thousands pcs

Бренд: FAHOLD

Транспорт: Ocean,Air

Место на потекло: Гуангдонг, Кина

Способност за снабдување: 200000pcs

Сертификат: ISO9001

HS код: 8504401400

Порт: YANTIAN

Опис на производот

2x4 трофејни приклучоци за напојување со LED диоди

Функција

Константен тековен дизајн

3 во 1 затемнување на владата: 0-10V, PWM, RX

Нежно затемнување (0-100%), може да се затемни за да се исклучи

ЗАШТИТА: краток спој, отворено коло

Пренапонска заштита: 1KV

SELV безбедно излез дизајн

UL FCC сертифициран


36V возач на воден погон; 60W Лед возач; 40W предводен возач

Технички параметар

Влезен напон: 100-277 / 347Vac

Влезна фреквенција: 47-63Hz

Излезен напон: 25V-42V

Излезен напон: 100-1300mA

Работна температура: -20 ℃ до + 50 ℃

PF> 0,9

THD <15%

2x4 Tube Light DriverRecessed Linear Light Power Supply


Апликација

LED светло, LED панел, LED светло.Категории на производи : Возач со постојан тековен возач > UL Метал дело AC100-277V Лед возач

Е-пошта на овој добавувач
 • Mr. Mr.Liu
 • Вашата порака мора да биде помеѓу 20-8000 знаци

Список со поврзани производи

Дома

Phone

Skype

Испраќам барање

粤ICP备15048543号