Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Mr.Liu Mr. Mr.Liu
Што можам да направам за тебе?
Контакт снабдувач
 Тел:86-0755-27639266 Е-пошта:fahold@fahold.com
52W класа P панел возач 100-277V влез
52W класа P панел возач 100-277V влез
52W класа P панел возач 100-277V влез
 • 52W класа P панел возач 100-277V влез
 • 52W класа P панел возач 100-277V влез
 • 52W класа P панел возач 100-277V влез

52W класа P панел возач 100-277V влез

  Начин на плаќање: T/T,Paypal,Western Union
  Incoterm: FOB
  Мин. Со цел: 500 Piece/Pieces
  Време на испорака: 12 Денови

Основни информации

Модел бр.: HN55W-01

Output Type: Single

Warranty: >2 Years

Output Power: 51 - 100W

Input Voltage: Full Range

Starting Mode: Separate-excited Switching Power Supply

Voltage Regulating Mode: Frequency Modulation Type

Power Supplying System: Terminal Power Distribution Equipment

Energy Transmission: One-way Transmission

Modulation System: PWM

Certification: CE, UL, RoHS, ISO, CCC, CB, FCC, Class P, UL, FCC

THD: <15%

PF: >0.9

Connection Mode: Series Switching Power Supply

Size: 180x76x33 MM

Name: Panel Driver 100-277V Input

Additional Info

Пакување: 50pcs / картон

Продуктивност: 5000000/year

Бренд: FAHOLD

Транспорт: Ocean,Land,Air

Место на потекло: SHENZHEN

Способност за снабдување: 5000/Week

Сертификат: UL,FCC,Class P

HS код: 8504401400

Порт: SHENZHEN

Опис на производот


52W класа P панел возач 100-277V влез


Панелен возач 100-277V влез, дизајн за LED панел светлина 52W, трепкање слободен и 3 во 1 затемнување на владата. Куќиштето е изработено од Метал , независен дизајн за излезната врска, погоден за пазарот во Северна Америка.


Спецификации на производот:


 • Излезен напон Опсег: 100-277V
 • Напон: 25-45V
 • Излезна моќност: 52W
 • Димензии: 180x76x33mm
 • Ефикасност: 88%
 • Макс. Влезен напон: 277V
 • Намалување на патот: 0-10V / PWM / RX
 • Сертификат: UL, FCC, класа P
Panel Driver 100-277V InputДетали

HN55W-01, наменета за LED панели светла 52W . Фликери слободен 0-10V затемнување, со UL, FCC, Класа P согласност. Единиците се погодни за внатрешни панел светла. Други стандардни карактеристики на опсегот вклучуваат 100-277V , пластично лепење и заштита од краток спој, преку оптоварување и топлинска до 110 ° C, низ целата површина на уредот.

Class P Panel Driver

Карактеристики и придобивки

· UL наведен

· Прашок обложен железо

· Висока PFC

· Единечен канал, излезното ниво на струја може да се избере со DIP SW

· Поддршка 0 / 1-10V аналогни сигнали за затемнување, Пасивен или активен сигнал.

· Широк спектар на влезниот напон 100VAC ~ 277VAC

· Висока ефикасност до 88%

· Вградена активна PFC функција

· 100% излез кога нема влез за затемнување, може да се користи како нормално напојување

· Ефект на диммирање, мазна, без треперење

· Заштита: краток спој.

· Погоден за надворешна LED осветлување апликација


52W класа P панел возач 100-277V влез
Категории на производи : Возач со постојан тековен возач > UL Метал дело AC100-277V Лед возач

Е-пошта на овој добавувач
 • Mr. Mr.Liu
 • Вашата порака мора да биде помеѓу 20-8000 знаци

Список со поврзани производи

Дома

Phone

Skype

Испраќам барање

粤ICP备15048543号