Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Mr.Liu Mr. Mr.Liu
Што можам да направам за тебе?
Контакт снабдувач
 Тел:86-0755-27639266 Е-пошта:fahold@fahold.com
Home > Производи > Возач со постојан тековен возач > UL Метал дело AC100-277V Лед возач > UL Метал дело AC100-347V Возач со електричен погон 42W
UL Метал дело AC100-347V Возач со електричен погон 42W
UL Метал дело AC100-347V Возач со електричен погон 42W
 • UL Метал дело AC100-347V Возач со електричен погон 42W
 • UL Метал дело AC100-347V Возач со електричен погон 42W

UL Метал дело AC100-347V Возач со електричен погон 42W

  Начин на плаќање: T/T,Paypal,Western Union
  Incoterm: FOB
  Мин. Со цел: 100 Piece/Pieces
  Време на испорака: 15 Денови

Основни информации

Модел бр.: HN42W-02B

Output Type: Single

Warranty: >2 Years

Output Power: 1 - 50W

Input Voltage: Full Range, 100-277/347V

Connection Mode: Series Switching Power Supply

Starting Mode: Separate-excited Switching Power Supply

Voltage Regulating Mode: Width Modulation Type

Power Supplying System: Terminal Power Distribution Equipment

Energy Transmission: One-way Transmission

Modulation System: PWM

Certification: CE, UL, RoHS, ISO, CCC, CB, FCC

Dimming Function: 0-10V/PWM/RX

Certified: Class P, UL, FCC

Dimension: 200*86*35mm

Application: LED Panel Light

Additional Info

Пакување: 28 парчиња / картон

Продуктивност: 200 thousands pcs

Бренд: FAHOLD

Транспорт: Ocean,Air

Место на потекло: Гуангдонг, Кина

Способност за снабдување: 200000pcs

Сертификат: ISO9001

HS код: 8504401400

Порт: YANTIAN

Опис на производот

UL Метал случај AC100-347V Лед водич 42W

347V Led Driver 42W

Функција

Константен тековен дизајн

3 во 1 затемнување на владата: 0-10V, PWM, RX

Нежно затемнување (0-100%), може да се затемни за да се исклучи

ЗАШТИТА: краток спој, отворено коло

Пренапонска заштита: 1KV

SELV безбедно излез дизајн

UL FCC сертифициран


Документот ги опишува електричните, механичките и еколошките спецификации на 44,1W постојан струен LED-драјвер со 0-10V димминг. Ова напојување со LED диоди е погодно само за LED оптоварување.

Технички параметар

Влезен напон: 100-347Vac

Влезна фреквенција: 47-63Hz

Излезен напон: 25V-42V

Работна температура: -20 ℃ до + 50 ℃

PF> 0,9

THD <20%Апликација

LED светло, LED панел, LED светло.

347V Led Driver 42W

UL Метал случај AC100-347V Лед водич 42W

Категории на производи : Возач со постојан тековен возач > UL Метал дело AC100-277V Лед возач

Е-пошта на овој добавувач
 • Mr. Mr.Liu
 • Вашата порака мора да биде помеѓу 20-8000 знаци

Список со поврзани производи

Дома

Phone

Skype

Испраќам барање

粤ICP备15048543号