Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Mr.Liu Mr. Mr.Liu
Што можам да направам за тебе?
Контакт снабдувач
 Тел:86-0755-27639266 Е-пошта:fahold@fahold.com
Home > Производи > Возач со постојан тековен возач > UL Метал дело AC100-277V Лед возач > 45w железен кутија постојан тековно предводена возач
45w железен кутија постојан тековно предводена возач
45w железен кутија постојан тековно предводена возач
45w железен кутија постојан тековно предводена возач
 • 45w железен кутија постојан тековно предводена возач
 • 45w железен кутија постојан тековно предводена возач
 • 45w железен кутија постојан тековно предводена возач

45w железен кутија постојан тековно предводена возач

  Начин на плаќање: L/C,T/T,Paypal
  Incoterm: FOB,CIF,EXW
  Мин. Со цел: 500 Piece/Pieces
  Време на испорака: 15 Денови

Основни информации

Модел бр.: HN45W-02

Output Type: Single

Warranty: >2 Years, 5 Years

Output Power: 1 - 50W

Input Voltage: Full Range, 100-277V

Connection Mode: Parallel Switching Power Supply

Starting Mode: Separate-excited Switching Power Supply

Voltage Regulating Mode: Frequency Modulation Type

Power Supplying System: Terminal Power Distribution Equipment

Energy Transmission: One-way Transmission

Modulation System: PWM

Certification: CE, UL, RoHS, ISO, CCC, CB, FCC

THD: <15%

Dimension: 188*76*33mm

Current Accuracy: + -3%

Power Factor: >0.9

Current Range: 300-1500mA

Efficiency: 88%

Output Voltage: 25-42v

Additional Info

Пакување: 60PCS / картон

Продуктивност: 200 thousands pcs

Бренд: Фахолд

Транспорт: Ocean,Air

Место на потекло: Гуангдонг, Кина

Способност за снабдување: 200000pcs

Сертификат: ISO9001

HS код: 8504401400

Порт: Yantian

Опис на производот

Детали

Серијата HN45W-02 е 60W LED-драјвер за LED светилка , LED светилка за плафон, LED панел, класа P дизајн со UL сертификати за 5 годишна гаранција, која работи од 100VAC до 277VAC влез со актер со висока моќност. овој модел има метален случај и вклучува краток спој, пренапонска струја, пренапонска заштита и заштита од оптоварување.

Стандардните карактеристики на овој драјвер за осветлување вклучуваат краток спој, преголема оптовареност, пренапонски и прекумерни заштитни мерки и уредот е дизајниран да ги исполнува UL8750, EN61347-1, EN61347-2-13 и емисии на EN 55105, EN61547. Се одликува со четири монтажни дупки за површинска монтажа од 0.20 инчи и е дизајниран со монтирани дупки за безбедно одржување на компатибилните уреди за напојување. HM45W-01 METAL CASE Driver е за употреба само со следните драјвери за постојани струи:


· 1) 100-277Vac 25-40Vdc 1100mA

· 2) 100-277Vac 25-40Vdc 1500mA

· 3) 100-277Vac 25-40Vdc 1800mAСпецификации на производот:


UL, FCC уверение, со метален случај;

• Висока ефикасност, фактор на висока моќност;

• Класа 2 дизајн на безбедно излез;

• Заштита: преку напон, краток спој,

Отворен коло итн.

• Може да биде погоден за влажна средина;

• Класа П сертифициран.

UL AC100-277V Возач (Driver Panel LED-светла), Desigen за светлосни панели со LED светло. Нејзината куќиште е изработена од челик и железо, независен дизајн за излезна врска структура, погодна за север Американ пазар.

45w Led Driver 1100maКатегории на производи : Возач со постојан тековен возач > UL Метал дело AC100-277V Лед возач

Е-пошта на овој добавувач
 • Mr. Mr.Liu
 • Вашата порака мора да биде помеѓу 20-8000 знаци

Список со поврзани производи

Дома

Phone

Skype

Испраќам барање

粤ICP备15048543号