Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Mr.Liu Mr. Mr.Liu
Што можам да направам за тебе?
Контакт снабдувач
 Тел:86-0755-27639266 Е-пошта:fahold@fahold.com
Home > Производи > Возач со постојан тековен возач > UL Метал дело AC100-277V Лед возач > 1500ma 60w предводена моќ возачот за панел светло
1500ma 60w предводена моќ возачот за панел светло
1500ma 60w предводена моќ возачот за панел светло
1500ma 60w предводена моќ возачот за панел светло
1500ma 60w предводена моќ возачот за панел светло
 • 1500ma 60w предводена моќ возачот за панел светло
 • 1500ma 60w предводена моќ возачот за панел светло
 • 1500ma 60w предводена моќ возачот за панел светло
 • 1500ma 60w предводена моќ возачот за панел светло

1500ma 60w предводена моќ возачот за панел светло

  Начин на плаќање: L/C,T/T,Paypal
  Incoterm: FOB,CIF,EXW
  Мин. Со цел: 250 Piece/Pieces
  Време на испорака: 15 Денови

Основни информации

Модел бр.: HN60W-02

Output Type: Single

Warranty: >2 Years, 5 Years

Output Power: 1 - 50W

Input Voltage: Full Range, 100-277V

Connection Mode: Parallel Switching Power Supply

Starting Mode: Separate-excited Switching Power Supply

Voltage Regulating Mode: Frequency Modulation Type

Power Supplying System: Terminal Power Distribution Equipment

Energy Transmission: One-way Transmission

Modulation System: PWM

Certification: CE, UL, RoHS, ISO, CCC, CB, FCC

THD: <15%

Dimension: 188*76*33mm

Current Accuracy: + -3%

Power Factor: >0.9

Current Range: 300-1500mA

Efficiency: 88%

Output Voltage: 25-42v

Additional Info

Пакување: 60PCS / картон

Продуктивност: 200 thousands pcs

Бренд: Фахолд

Транспорт: Ocean,Air

Место на потекло: Гуангдонг, Кина

Способност за снабдување: 200000pcs

Сертификат: ISO9001

HS код: 8504401400

Порт: Yantian

Опис на производот

Детали


Серијата HD-MP60WU-02 е 60W LED-драјвер за LED светилка , LED трофер , LED панел со UL-сертификат, влез 100-277 / 347v, најголемата излезна струја може да направи 1500m со класа P, исто така со 0-10v , PWM затемнување, UL дизајн на школка со гаранција од 5 години, високи безбедносни перформанси, добра дисипација на топлина.


Стандардните карактеристики на овој драјвер за осветлување вклучуваат краток спој, преголема оптовареност, пренапонски и прекумерни заштитни мерки и уредот е дизајниран да ги исполнува UL8750, EN61347-1, EN61347-2-13 и емисии на EN 55105, EN61547. Се одликува со четири монтажни дупки за површинска монтажа од 0.20 инчи и е дизајниран со монтирани дупки за безбедно одржување на компатибилните уреди за напојување. HM45W-01 METAL CASE Driver е за употреба само со следните драјвери за постојани струи:


· 1) 100-277Vac 25-40Vdc 1100mA

· 2) 100-277Vac 25-40Vdc 1500mA

· 3) 100-277Vac 25-40Vdc 1800mA

HEM60WU0105

HEM60WU0106Спецификации на производот:


• UL, FCC уверение, со метален случај;

• Висока ефикасност, фактор на висока моќност;

• Класа 2 дизајн на безбедно излез;

• Заштита: преку напон, краток спој,

Отворен коло итн.

• Може да биде погоден за влажна средина;

• Класа П сертифициран.


UL AC100-277V Возач (Driver Panel LED-светла), Desigen за светлосни панели со LED светло. Нејзината куќиште е изработена од челик и железо, независен дизајн за излезна врска структура, погодна за север Американ пазар.
Категории на производи : Возач со постојан тековен возач > UL Метал дело AC100-277V Лед возач

Е-пошта на овој добавувач
 • Mr. Mr.Liu
 • Вашата порака мора да биде помеѓу 20-8000 знаци

Список со поврзани производи

Дома

Phone

Skype

Испраќам барање

粤ICP备15048543号