Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Mr.Liu Mr. Mr.Liu
Што можам да направам за тебе?
Контакт снабдувач
 Тел:86-0755-27639266 Е-пошта:fahold@fahold.com
AC100-277V Метален случај панел светло возач
AC100-277V Метален случај панел светло возач
AC100-277V Метален случај панел светло возач
AC100-277V Метален случај панел светло возач
 • AC100-277V Метален случај панел светло возач
 • AC100-277V Метален случај панел светло возач
 • AC100-277V Метален случај панел светло возач
 • AC100-277V Метален случај панел светло возач

AC100-277V Метален случај панел светло возач

  Начин на плаќање: L/C,T/T,Paypal
  Incoterm: FOB,CIF,EXW
  Мин. Со цел: 500 Bag/Bags
  Време на испорака: 15 Денови

Основни информации

Модел бр.: HM45W-01

Output Type: Single

Warranty: >2 Years, 5 Years

Output Power: 1 - 50W

Input Voltage: Full Range

Connection Mode: Parallel Switching Power Supply

Starting Mode: Separate-excited Switching Power Supply

Voltage Regulating Mode: Frequency Modulation Type

Power Supplying System: Terminal Power Distribution Equipment

Energy Transmission: One-way Transmission

Modulation System: PWM

Certification: CE, UL, RoHS, ISO, CCC, CB, FCC

THD: <15%

Dimension: 188*76*33mm

Current Accuracy: + -3%

Current Range: 300-1100mA

Power Factor: >0.9

Additional Info

Пакување: 60PCS / картон

Продуктивност: 200 thousands pcs

Бренд: Фахолд

Транспорт: Ocean,Air

Место на потекло: Гуангдонг, Кина

Способност за снабдување: 200000pcs

Сертификат: ISO9001

HS код: 8504401400

Порт: Yantian

Опис на производот

Детали

HM45W-01, цврсто железо комора дизајниран, се однесуваат на плоштадот предводена панел светло . Оваа метална кутија за возач беше изработена од лесни но силно железо со заштитна завршна обработка со црна боја. Оваа единица е погодна за ниска wattage Панел светла. Други стандардни карактеристики на опсегот вклучуваат 100-277V , заштита од краток спој, преку оптоварување и топлинска до 110 ° C, низ целата површина на уредот.

Стандардните карактеристики на овој драјвер за осветлување вклучуваат краток спој, преголема оптовареност, пренапонски и прекумерни заштитни мерки и уредот е дизајниран да ги исполнува UL8750, EN61347-1, EN61347-2-13 и емисии на EN 55105, EN61547. Се одликува со четири монтажни дупки за површинска монтажа од 0.20 инчи и е дизајниран со монтирани дупки за безбедно одржување на компатибилните уреди за напојување. HM45W-01 METAL CASE Driver е за употреба само со следните драјвери за постојани струи:

· 1) 100-277Vac 25-40Vdc 1100mA

· 2) 100-277Vac 25-40Vdc 1500mA

· 3) 100-277Vac 25-40Vdc 1800mA

led panel lighting switching power supplyСпецификации на производот:


 • Излезен напон: 25-40V
 • Излезна моќност: 45W
 • Димензии: 188x86x33 mm
 • Ефикасност: 88%
 • Encironment / IP рејтинг: внатрешно / IP20
 • Макс. Влезен напон: 277V
 • Сертификат: UL, FCC.


UL AC100-277V Возач (Driver Panel LED-светла), Desigen за светлосни панели со LED светло. Нејзината куќиште е изработена од челик и железо, независен дизајн за излезна врска структура, погодна за север Американ пазар.


square led panel light driver


Категории на производи : Возач со постојан тековен возач > UL Метал дело AC100-277V Лед возач

Е-пошта на овој добавувач
 • Mr. Mr.Liu
 • Вашата порака мора да биде помеѓу 20-8000 знаци

Список со поврзани производи

Дома

Phone

Skype

Испраќам барање

粤ICP备15048543号