Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Mr.Liu Mr. Mr.Liu
Што можам да направам за тебе?
Контакт снабдувач
 Тел:86-0755-27639266 Е-пошта:fahold@fahold.com
Home > Производи > Предводен возач со постојана струја > Предводена возачка UL метална кутија AC100-277V
PRODUCT CATEGORIES
Онлајн сервис
Mr.Liu
Контакт сега

Предводена возачка UL метална кутија AC100-277V

Категории на производи од Предводена возачка UL метална кутија AC100-277V , ние сме специјализирани производители од Кина, 36V предводен возач , 60W предводена возачка добавувачи / фабрика, големо квалитетни производи од 40W предводена возачка R & D и производство, имаме совршена по продажбата и техничка поддршка. Со нетрпение очекуваме да вашата соработка!

Кина Предводена возачка UL метална кутија AC100-277V Добавувачи

Нашата палета на напојување со LED осветлување со постојана струја нуди струи од 100mA до 2000mA; додека опсегот на напојување со LED осветлување со постојан напон започнува од 12V поминувајќи до 48V.


И двата типа на напојување со LED осветлување нудат висока ефикасност, PFC, се достапни со влез од класа P; IP рејтинг против прашина и влага од IP20 преку IP67 и заштита за краток спој, напон, преоптоварување и над температурни услови. 36V предводен возач 60W предводен возач 40W предводен возач . Со дополнителни опции, прилагодливи излези и функции на PWM, 1-10V, отпорност или затемнување на триакот.

Само железо или алуминиумска обвивка, специјално за пазарот во Канада за 347V, го поминуваат CUL, FCC сертификатот. го користеше за светло предводено од панел и светлосно светло. Индустриската електрична енергија може да обрне внимание на водоотпорна и не водоотпорна, барањата за квалитет на производот се многу, најмалку 5 години гаранција. Имаме квалификувани инженери за да одговорат на сите ваши прашања и прашања и да ви обезбедат сеопфатна решенија врз основа на вашиот проект (и) и обезбедете техничка поддршка.

Параметар:

Влезен напон: 100-277V

излезен напон: 25-40vdc
струја: 100mA-1100mA.
Фактор на моќност:> 0,9
Затемнување: 0-10V / PWM / RX / DALI.
> = 50000 часа, 5 години гаранција.
сертификат: UL CE FCC TUV SAA и др.


Кои се придобивките на возачот Фахолд?

  • Стандардно линеарно осветлување
  • Економично решение за лесна моќност за индустрија, комерцијални и други апликации
  • Добар квалитет на светлосна моќност со голема излезна ефикасност за да се исполнат различните барања
  • Лесно се нарачува и инсталира, бара помалку време, намалувајќи го отпадот од амбалажата и комплексноста
  • Флексибилно решение


Најчесто поставувани прашања:
Прашање 1: Дали сте фабрика или трговско друштво?
Одговор: Ние сме фабрика.
Прашање 2: Рок на плаќање?
Одговор: 30% депозит ТТ + 70% ТТ пред пратката, 50% депозит ТТ + 50% салдо на ЛЦ, флексибилна исплата
може да се преговара.
Прашање 3: Која е главната работа на Фахолд?
Одговор: Фахолд се фокусираше на ЛЕД контролери и затемнувачи од 2010 година. Имаме 28 инженери кои се посветија на истражување и развој на систем за управување и затемнување на ЛЕР.
Прашање 4: Што ќе стори Фахолд ако имаме проблеми по приемот на вашите производи?
Одговор: Нашите производи се строго прегледани пред испорака. Откако ќе ги добиете производите, не сте задоволни, слободно контактирајте не, ќе се потрудиме да решиме било кој ваш проблем со нашата добра услуга по продажбата.


Список со поврзани производи

Дома

Product

Phone

За нас

Испраќам барање

粤ICP备15048543号