Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Mr.Liu Mr. Mr.Liu
Што можам да направам за тебе?
Контакт снабдувач
 Тел:86-0755-27639266 Е-пошта:fahold@fahold.com
Home > Производи > Возач на UFO High Bay Lights
PRODUCT CATEGORIES
Онлајн сервис
Mr.Liu
Контакт сега

Возач на UFO High Bay Lights

Категории на производи од Возач на UFO High Bay Lights , ние сме специјализирани производители од Кина, Индустриски возач со висок залив , Возач отпорен на топлина Уфо предводена добавувачи / фабрика, големо квалитетни производи од Возач на 200W R & D и производство, имаме совршена по продажбата и техничка поддршка. Со нетрпение очекуваме да вашата соработка!
Повеќе

Индустриски ниско-високо-бело осветлување предводена возач

Повеќе

Круг Висока Моќ Висока Беј Fixtures Возач

Возач на UFO High Bay Lights


Постојана струја LED возач, трансформатор за затемнување во UL , со глобални стандарди за производство и разни сертификати, вклучувајќи CE, UL и FCC, нашите производи за осветлување се продаваат на домашниот пазар и се извезуваат на различни меѓународни пазари, вклучувајќи ги САД, Велика Британија, Франција, Германија, Австралија, Африка , Кореја итн. Ние нудиме широк спектар на LED решенија за осветлување кои вклучуваат LED линеарно осветлување или систем, LED светилки, LED високи заливи светла и др. Максимизирајте ја убавината на вашето работно место со нашите прекрасни магацини, осветлување, магацински светла возач , работилница осветлување, супермаркет Решенија за осветлување и осветлување на фабрики.


Апликација: Специфично за голема заливска светлина, возач предводена од голема моќност над 100W, нормално за надворешно за водоотпорно, AC100-277V, 0-10V / PWM / RX затемнување, заштита од краток спој, заситен дизајн со класа 2 со ситен излез, помина UL / FCC / Сертифициран TUV / RCM / CB / CE. Пазар на Европа и Северна Америка.

Параметар:

Влезен напон: 100-277vac
излезен напон: 25-143vdc
струја: 100mA-8000mA.

Моќност: 108-240W
Фактор на моќност:> 0,9

IP степен: IP65
Спалување: 0-10V / PWM / RX / DALI.
> = 50000 часа, 5 години гаранција.
сертификат: UL CE FCC TUV SAA и др.

FU-160H
High bay light led driver
ЧПП:
Прашање 1: Дали сте фабрика или трговско друштво?
Одговор: Ние сме фабрика.
Прашање 2: рок на плаќање?
Одговор: 30% ТТ депозит + 70% ТТ пред пратката, 50% ТТ депозит + 50% ЛК биланс, Флексибилно плаќање
може да се преговара.
Прашање 3: Која е главната работа на Фахолд?
Одговор: Фахолд се фокусираше на LED контролорите и затемнувачите од 2010 година. Имаме 28 инженери кои се посветија на истражување и развој на ЛЕР систем за контрола и затемнување.
Прашање 4: Што ќе направи Фахолд ако имаме проблеми по добивањето на вашите производи?
Одговор: Нашите производи беа строго прегледани пред испорака. Откако ќе ги добиете производите што не сте задоволни, ве молиме слободно контактирајте нè навреме, ние ќе сториме се за да ги решиме вашите проблеми со нашата добра услуга по продажбата.Список со поврзани производи

Дома

Phone

Skype

Испраќам барање

粤ICP备15048543号