Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Mr.Liu Mr. Mr.Liu
Што можам да направам за тебе?
Контакт снабдувач
 Тел:86-0755-27639266 Е-пошта:fahold@fahold.com
600mA LED возач 18W 100-240V AC 50 / 60Hz
600mA LED возач 18W 100-240V AC 50 / 60Hz
600mA LED возач 18W 100-240V AC 50 / 60Hz
 • 600mA LED возач 18W 100-240V AC 50 / 60Hz
 • 600mA LED возач 18W 100-240V AC 50 / 60Hz
 • 600mA LED возач 18W 100-240V AC 50 / 60Hz

600mA LED возач 18W 100-240V AC 50 / 60Hz

  Единечната цена: USD 2.5 / Piece/Pieces
  Начин на плаќање: T/T,Western Union
  Incoterm: FOB,EXW
  Мин. Со цел: 500 Piece/Pieces
  Време на испорака: 10 Денови

Основни информации

Модел бр.: HE018-01

Output Type: Single

Warranty: >2 Years

Output Power: 1 - 50W

Input Voltage: Full Range, 100-240V

Connection Mode: Series Switching Power Supply

Starting Mode: Separate-excited Switching Power Supply

Voltage Regulating Mode: Frequency Modulation Type

Power Supplying System: Terminal Power Distribution Equipment

Energy Transmission: One-way Transmission

Certification: CE, UL, RoHS, ISO, CCC, CB, FCC

PF: >0.9

THD: <15%

Output Voltage: 27-42v

Efficiency: 88%

More Certificate: TUV CE

Max. Output Current: 600mA

Dimension: 87*37*22mm

Additional Info

Пакување: 60PCS / Carton

Продуктивност: 200 thousands pcs per month

Бренд: Фахолд

Транспорт: Ocean,Air

Место на потекло: Гуангдонг, Кина

Способност за снабдување: 200000pcs

Сертификат: ISO9001

HS код: 8504401400

Порт: Yantian

Опис на производот


Одобрување на возачот CE, возач предводена од Фахолд, високо ефикасен возач на LED дискови, е сигурно решение за постојана струја за низа апликации за внатрешно и надворешно осветлување LED. Нашите постојани струјни возачи на ЛЕР нудат рејтинг на моќност од 6,5 до 240 W, широк опсег на влезен напон, активна корекција на факторот на моќност и опции за затемнување. Заштита за над напон, над струја, над температура и краток спој се достапни заедно со пакет стандардни одобренија за безбедност. Нашата разновидна линија на напојувања за LED возачот вклучува и модели со постојани напони и постојани напони, како и модели со рејтинг на IP67 за употреба во предизвикувачки околини на отворено.


Возач на светло за возење со панел

HE018-01

Влезен напон: 100-240V

Влезна фреквенција: 50 / 60Hz

CE TUV согласност: Да


Model
 Specfication
Input Voltage
Maximum power
Output Current
Cross flow accuracy
Efficiency
PF
THD
Size(L*W*H)
(Warranty)
HE018-01
Single output  100-240V 18W 100-600mA 25-40V/30-42V/45-65V 86% >0.9 <15% 87X37X22mm 3 years


Карактеристики на производот

Физички

• Единицата мора да биде инсталирана во електричен комплет.

• wirиците за заградување мора да бидат оценети на 600V и 105 ° C или повисоки.

Изведба

• Минимална температура на околината: -40 ° C. • Максимална дозволена температура на обвивка: 90 ° C.

• За доверливост и информации за стапката на неуспех, контактирајте го претставникот на Техничка продажба на Фахолд (стефан <at> fahold.com).

• Единицата е TUV овластена за работа на суви или влажни места (Тип на затворен простор).

• Единицата е толерантна кон условите на продолжено отворено и кратко коло.

• Единицата е отпорна на бранови според IEEE / ANSI C62.41.2-2002 Локација C-Low (6kV / 3kA).

• Единицата не може да биде жешка приклучок на излезната страна.

Output 30-42V LED DriverConstant Current LED lamps

Категории на производи : Возач со постојан тековен возач > TUV пластичен случај AC100-240V предводен возач

Е-пошта на овој добавувач
 • Mr. Mr.Liu
 • Вашата порака мора да биде помеѓу 20-8000 знаци

Список со поврзани производи

Дома

Phone

Skype

Испраќам барање

粤ICP备15048543号