Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Mr.Liu Mr. Mr.Liu
Што можам да направам за тебе?
Контакт снабдувач
 Тел:86-0755-27639266 Е-пошта:fahold@fahold.com
AC100-240V Лед светла возач 50W за надолу светло
AC100-240V Лед светла возач 50W за надолу светло
AC100-240V Лед светла возач 50W за надолу светло
 • AC100-240V Лед светла возач 50W за надолу светло
 • AC100-240V Лед светла возач 50W за надолу светло
 • AC100-240V Лед светла возач 50W за надолу светло

AC100-240V Лед светла возач 50W за надолу светло

  Единечната цена: USD 4.5 / Piece/Pieces
  Начин на плаќање: T/T,Paypal,Western Union
  Incoterm: FOB
  Мин. Со цел: 500 Piece/Pieces
  Време на испорака: 15 Денови

Основни информации

Модел бр.: HU50W-01

Output Type: Single

Warranty: >2 Years

Output Power: 1 - 50W

Input Voltage: Full Range

Connection Mode: Series Switching Power Supply

Starting Mode: Separate-excited Switching Power Supply

Voltage Regulating Mode: Width Modulation Type

Power Supplying System: Terminal Power Distribution Equipment

Energy Transmission: One-way Transmission

Modulation System: PWM

Certification: CE, RoHS, ISO, CCC, CB, FCC

Dimension: 135*46*32mm

Max Power: 50W

Output Voltage: 30-42V

Out Current: 100-1200mA

Product Name: AC100-240V Led Light Driver

Additional Info

Пакување: 30 парчиња / картон

Продуктивност: 100 thousands pcs

Бренд: Фахолд

Транспорт: Ocean,Air

Место на потекло: Шенжен, Кина

Способност за снабдување: 100000pcs

Сертификат: ISO9001

HS код: 8504401400

Порт: Yantian

Опис на производот

AC100-240V Лед светла возач 50W за надолу светло

Опис на производи


Серијата HU50W-01 е LED-светло за возач со моќност од 50W за LED панел, со LED светло и светилка со LED светилка со UL-сертификат, еден вид AC-DC-220V LED-светла со високо-актерски моќ. 100-1200mA излезна струја со LED пластика со пластично куќиште. Овој модел има воспаление на задното куќиште на компјутер, и вклучува краток спој, пренапонска струја, пренапонска заштита и заштита од оптоварување.

AC100-240V Led Light Driver


Карактеристики • Висока ефикасност, фактор на висока моќност, низок THD
 • Влезен напон (AC100-240V)
 • Заштита од краток спој, пренапонска заштита, заштита од преоптоварување
 • Долг живот, работно време> 50000 часа
 • Работна температура: -20 ℃ до +50 ℃
Led Light Driver 50WAC100-240V Лед светла возач 50W за надолу светло

Категории на производи : Возач со постојан тековен возач > TUV пластичен случај AC100-240V предводен возач

Е-пошта на овој добавувач
 • Mr. Mr.Liu
 • Вашата порака мора да биде помеѓу 20-8000 знаци

Список со поврзани производи

Дома

Phone

Skype

Испраќам барање

粤ICP备15048543号