Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Mr.Liu Mr. Mr.Liu
Што можам да направам за тебе?
Контакт снабдувач
 Тел:86-0755-27639266 Е-пошта:fahold@fahold.com
TUV пластична торба за возач од 40W
TUV пластична торба за возач од 40W
TUV пластична торба за возач од 40W
 • TUV пластична торба за возач од 40W
 • TUV пластична торба за возач од 40W
 • TUV пластична торба за возач од 40W

TUV пластична торба за возач од 40W

  Единечната цена: USD 3.5 / Piece/Pieces
  Начин на плаќање: T/T,Paypal,Western Union
  Incoterm: FOB
  Мин. Со цел: 500 Piece/Pieces
  Време на испорака: 15 Денови

Основни информации

Модел бр.: HU40W-01

Output Type: Single

Warranty: >2 Years

Output Power: 1 - 50W

Input Voltage: Full Range, 100-240V

Connection Mode: Series Switching Power Supply

Starting Mode: Separate-excited Switching Power Supply

Voltage Regulating Mode: Width Modulation Type

Power Supplying System: Terminal Power Distribution Equipment

Energy Transmission: One-way Transmission

Modulation System: PWM

Certification: CE, UL, RoHS, ISO, CCC, CB, FCC

Maximum Power: 40W

Output Current: 100-1050mA

Certified: TUV, SAA, RCM, CB, CE

Product Name: Plastic Case Led Driver 40W

Additional Info

Пакување: 30 парчиња / картон

Продуктивност: 100 thousands pcs

Бренд: Фахолд

Транспорт: Ocean,Air

Место на потекло: Шенжен, Кина

Способност за снабдување: 100000pcs

Сертификат: ISO9001

HS код: 8504401400

Порт: Yantian

Опис на производот

TUV пластична торба за возач од 40W


-Властичен погон за возачот од 40W

Функција на производот • Лед возач 40W
 • Висока ефикасност, фактор на висока моќност, низок THD
 • Влезен напон (AC100-240V)
 • Заштита од краток спој, пренапонска заштита, заштита од преоптоварување
 • Долг живот, работно време> 50000 часа
 • TUV пластична кутија предводена возач
Plastic Case Led Driver 40W


Серијата HU40W-01 е 40W LED-драјвер за LED светилки со LED панел и LED светилка со UL-сертификат, која работи од 100VAC до 240VAC влез со високо-актерски моќ. овој модел има запаливо запазување на куќиштето за компјутер, и вклучува краток спој, пренапонска струја, пренапонска и пренапонска заштита.


Структура на производот

TUV Plastic Case Led Driver


 • Работна температура

-20 ℃ до +50 ℃


 • Заштита


Заштита од краток спојTUV пластична торба за возач од 40W


Категории на производи : Возач со постојан тековен возач > TUV пластичен случај AC100-240V предводен возач

Е-пошта на овој добавувач
 • Mr. Mr.Liu
 • Вашата порака мора да биде помеѓу 20-8000 знаци

Список со поврзани производи

Дома

Phone

Skype

Испраќам барање

粤ICP备15048543号