Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Mr.Liu Mr. Mr.Liu
Што можам да направам за тебе?
Контакт снабдувач
 Тел:86-0755-27639266 Е-пошта:fahold@fahold.com
TUV овластен возач на напон со полн опсег, напон
TUV овластен возач на напон со полн опсег, напон
TUV овластен возач на напон со полн опсег, напон
 • TUV овластен возач на напон со полн опсег, напон
 • TUV овластен возач на напон со полн опсег, напон
 • TUV овластен возач на напон со полн опсег, напон

TUV овластен возач на напон со полн опсег, напон

  Единечната цена: USD 3.2 / Piece/Pieces
  Начин на плаќање: T/T,Paypal,Western Union
  Incoterm: FOB,EXW
  Мин. Со цел: 500 Piece/Pieces
  Време на испорака: 15 Денови

Основни информации

Модел бр.: HE042-01D

Output Type: Single

Warranty: >2 Years

Output Power: 1 - 50W

Input Voltage: Full Range

Connection Mode: Series Switching Power Supply

Starting Mode: Separate-excited Switching Power Supply

Voltage Regulating Mode: Frequency Modulation Type

Power Supplying System: Terminal Power Distribution Equipment

Energy Transmission: One-way Transmission

Modulation System: PWM

Certification: CE, RoHS, ISO, CB

Max. Input Voltage: 240V

Output Range: 27/30-42V

Current Ragne: 550-1300mA

Power Factor: >0, >0.9

THD: <15%

Additional Info

Пакување: 100PCS / Carton

Продуктивност: 200 thousands pcs per month

Бренд: Фахолд

Транспорт: Ocean,Air

Место на потекло: Гуангдонг, Кина

Способност за снабдување: 200000pcs

Сертификат: ISO9001

HS код: 8504401400

Порт: YANTIAN

Опис на производот

Детали

HE042W-01D е висок PFC, солиден пластичен кабинет дизајниран за LED осветлување (панелни светла, светла и сл.). Овој пластичен возач на возач беше изработен од лесен, но силен пластичен куќиште, со заштитна црна боја, обложена во прав. Има четири дупки за монтирање на површина од 0,02 инчи и е дизајниран со позиции за монтажа на дупките за да ги одржуваат безбедно компатибилните напојувања.


Спецификации на производи:

Излезен напон: 27 / 30-42V

Излезна моќност: 46W

Димензии: 132х45х30 мм

Ефикасност: 88%

Обезбедување / Рејтинг на IP: затворен / IP20

Макс. Влезен напон: 240V

Сертификат: TUV, RCM, SAA, CB, CE

Возач на напон од 240V, Desigen за светла предводени од високо-лумен. Апликација на пазарот во Европа. Заштеда на енергија независен дизајн на возачот за структура на излезна врска, погоден за европскиот пазар.

TUV Certified drivers

Категории на производи : Возач со постојан тековен возач > TUV пластичен случај AC100-240V предводен возач

Е-пошта на овој добавувач
 • Mr. Mr.Liu
 • Вашата порака мора да биде помеѓу 20-8000 знаци

Список со поврзани производи

Дома

Phone

Skype

Испраќам барање

粤ICP备15048543号