Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Mr.Liu Mr. Mr.Liu
Што можам да направам за тебе?
Контакт снабдувач
 Тел:86-0755-27639266 Е-пошта:fahold@fahold.com
Home > Производи > Предводен возач со постојана струја > TUV пластичен случај AC100-240V предводен возач
PRODUCT CATEGORIES
Онлајн сервис
Mr.Liu
Контакт сега

TUV пластичен случај AC100-240V предводен возач

Категории на производи од TUV пластичен случај AC100-240V предводен возач , ние сме специјализирани производители од Кина, 48V прекинувачко напојување , Постојан струен погон 40W добавувачи / фабрика, големо квалитетни производи од 30 Watt предводена светилка R & D и производство, имаме совршена по продажбата и техничка поддршка. Со нетрпение очекуваме да вашата соработка!

Кина TUV пластичен случај AC100-240V предводен возач Добавувачи

Fahold Електроника копродукции, Ltd редефинира уметноста на затворен осветлување, обезбедување на висока ефикасност и фликер слободен водич возачот за осветлување води, канцеларија осветлување и угостителство осветлување. За високиот залив и ниското заштитено индустриско осветлување и складиштето на изворот на осветлување, изберете Fahold возачи


Карактеристики:

Влезен напон: 100-240vac
излезен напон: 25-40vdc / 27-42vdc / 35-45vdc / 50-70vdc / 12Vdc / 24vdc
струја: 100mA-1500mA.
Фактор на моќност:> 0.9
Затемнување: 0-10V / PWM / RX
> = 50000 часа, 3 години гаранција.
сертификат: TUV CE CB

TUV Plastic Case AC100-240V Led Driver .


Кои се придобивките од Fahold возачот?

  • Стандардно линеарно осветлување
  • Економично водено решение за возачот за индустриски, комерцијални и други апликации
  • Добар квалитет на предводен возач со висока ефикасност за да се исполнат различни барања
  • Лесно се нарачува и инсталира, бара помалку време, намалување на отпадот од пакување и сложеност
  • Флексибилно решение


Список со поврзани производи

Дома

Product

Phone

За нас

Испраќам барање

粤ICP备15048543号