Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Mr.Liu Mr. Mr.Liu
Што можам да направам за тебе?
Контакт снабдувач
 Тел:86-0755-27639266 Е-пошта:fahold@fahold.com
Home > Производи > Подесување на драјвер за вода > Траик Димминг возач > 12W 100-300ma високо лумен предводена од пареа за напојување / возач
12W 100-300ma високо лумен предводена од пареа за напојување / возач
12W 100-300ma високо лумен предводена од пареа за напојување / возач
12W 100-300ma високо лумен предводена од пареа за напојување / возач
 • 12W 100-300ma високо лумен предводена од пареа за напојување / возач
 • 12W 100-300ma високо лумен предводена од пареа за напојување / возач
 • 12W 100-300ma високо лумен предводена од пареа за напојување / возач

12W 100-300ma високо лумен предводена од пареа за напојување / возач

  Начин на плаќање: T/T,Paypal,Western Union
  Incoterm: FOB,EXW,FCA
  Мин. Со цел: 500 Piece/Pieces
  Време на испорака: 15 Денови

Преземи:

Основни информации

Модел бр.: HY12W-01

Brand: Fahold

Input Voltage: 180-240V

Output Voltage: 27-42v

Current: 300mA

Current Accuracy: + -3%

PF: >0.9

Additional Info

Пакување: 100PCS / картон

Продуктивност: 200 thousands pcs per month

Бренд: Фахолд

Транспорт: Ocean,Land,Air

Место на потекло: Гуангдонг, Кина

Способност за снабдување: 200000pcs

Сертификат: ISO9001/2015

HS код: 8504401400

Порт: Yantian,Shekou,HongKong

Опис на производот

Определување

 • -Триачна регулаторна постојана струја
 • -Триак може да се регулира без треперење
 • Целиот параметар не трепка
 • - Пренапонска заштита, заштита од краток спој, заштита од отворен круг
 • -50000 часа, над 3-5 години гаранција

Про канал Опис

 • · Висока PFC
 • · Лесни
 • · Единечен канал, излезното ниво на струја може да се избере со DIP SW
 • · Широк спектар на влезниот напон 180VAC ~ 240VAC
 • · Висока ефикасност до 84%
 • · Вградена активна PFC функција
 • · 100% излез за затемнување на влезниот сигнал, може да се користи како нормално напојување
 • · Заштита: краток спој, преголема оптовареност, пренапонски и прекумерни заштитни мерки
 • · Погоден за примена на внатрешно LED осветлување

******* *

 • Спецификации на производот:
 • Излезен напон: 27-42V
 • Макс. Излезна моќност: 12W
 • Макс. Излезна струја: 300mA
 • Димензии: 94x38x24 mm
 • Ефикасност: 84%
 • Encironment / IP рејтинг: внатрешно / IP20
 • Макс. Влезен напон: 265V
 • Сертификат: TUV, RCM, CE

HY1 2W-01, Desigen за високи лумени доведе до палење, европска апликација на пазарот. Возач за заштеда на енергија. Нејзиното куќиште е изработено од тврд школка, независен дизајн за излезната врска, погоден за европскиот пазар.

Категории на производи : Подесување на драјвер за вода > Траик Димминг возач

Е-пошта на овој добавувач
 • Mr. Mr.Liu
 • Вашата порака мора да биде помеѓу 20-8000 знаци

Related Products list

Дома

Phone

Skype

Испраќам барање

粤ICP备15048543号