Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Mr.Liu Mr. Mr.Liu
Што можам да направам за тебе?
Контакт снабдувач
 Тел:86-0755-27639266 Е-пошта:fahold@fahold.com
Home > Производи > Подесување на драјвер за вода > Траик Димминг возач > Пареата доведе напојување со триац затворен затворен
Пареата доведе напојување со триац затворен затворен
Пареата доведе напојување со триац затворен затворен
Пареата доведе напојување со триац затворен затворен
Пареата доведе напојување со триац затворен затворен
 • Пареата доведе напојување со триац затворен затворен
 • Пареата доведе напојување со триац затворен затворен
 • Пареата доведе напојување со триац затворен затворен
 • Пареата доведе напојување со триац затворен затворен

Пареата доведе напојување со триац затворен затворен

  Начин на плаќање: T/T,Paypal
  Incoterm: FOB,EXW,FCA
  Мин. Со цел: 500 Piece/Pieces
  Време на испорака: 15 Денови

Основни информации

Модел бр.: HY20W-01

Brand: Fahold

Input Voltage: 180-240Vac(typical)

Output Voltage: 27-42Vdc

Output Current: 500ma

Current Accuracy: +-3%

Efficiency: 89%

PF: >0.9

Additional Info

Пакување: 100PCS / картон

Продуктивност: 200 thousands pcs per month

Бренд: Фахолд

Транспорт: Ocean,Land,Air

Место на потекло: Гуангдонг, Кина

Способност за снабдување: 200000pcs

Сертификат: ISO9001/2015

HS код: 8504401400

Порт: Yantian,Shekou,HongKong

Опис на производот

Опис:

Серијата HY20W-01 работи од влезниот опсег 175-264 Vac. Овие единици ќе обезбедат до 500mA излезна струја и максимален излезен напон од 42 V за максимална излезна моќност од 20W. Тие се дизајнирани да бидат високо ефикасни и високо сигурен. Стандардните карактеристики вклучуваат контрола на затемнување, заштита од гром, пренапонска заштита, заштита од краток спој и над-температура заштита.

Одлична:

Висока ефикасност (до 88%)

Активна корекција на фактор на моќност (обично 0,99)

Постојан моментален излез

Затемнување Контролен Триак

Заштита од гром

Општа заштита: OVP, SCP, OTP

Во согласност со EN61347 Безбедносни регулативи

Апликација:

LED светилка

Мали панел светлина

Squre Light

Категории на производи : Подесување на драјвер за вода > Траик Димминг возач

Е-пошта на овој добавувач
 • Mr. Mr.Liu
 • Вашата порака мора да биде помеѓу 20-8000 знаци

Список со поврзани производи

Дома

Phone

Skype

Испраќам барање

粤ICP备15048543号