Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Mr.Liu Mr. Mr.Liu
Што можам да направам за тебе?
Контакт снабдувач
 Тел:86-0755-27639266 Е-пошта:fahold@fahold.com
Home > Производи > Подесување на драјвер за вода > Траик Димминг возач > 20W 500mA Triac прилагодлива вода возачка таванот
20W 500mA Triac прилагодлива вода возачка таванот
20W 500mA Triac прилагодлива вода возачка таванот
20W 500mA Triac прилагодлива вода возачка таванот
 • 20W 500mA Triac прилагодлива вода возачка таванот
 • 20W 500mA Triac прилагодлива вода возачка таванот
 • 20W 500mA Triac прилагодлива вода возачка таванот

20W 500mA Triac прилагодлива вода возачка таванот

  Начин на плаќање: T/T,Paypal,Western Union
  Incoterm: FOB,EXW,FCA
  Мин. Со цел: 500 Piece/Pieces
  Време на испорака: 15 Денови

Основни информации

Модел бр.: HY20W-01

Additional Info

Пакување: 100pcs / кутија

Продуктивност: 200 thousands pcs per month

Бренд: Фахолд

Транспорт: Ocean,Land,Air

Место на потекло: Гуангдонг, Кина

Способност за снабдување: 200000pcs

Сертификат: ISO9001/2015

HS код: 8504401400

Порт: Yantian,Shekou,HongKong

Опис на производот


Опис на производот

Fahold LED-драјверите многу успешно го решаваат компатибилниот проблем помеѓу флуоресцентни светилки и LED светилки. Тие се широко користени со разни видови на системи за намалување на капацитетот за контрола на LED таванско светло, LED вградна светилка, LED панели, LED wallwashers и така натаму. Нашите тријамливи регулатори од 0-10V / 1-10V, кои се прилагодени на дискови, ја поддржуваат и линеарната и логаритамска крива на затемнување, со што се смалуваат светлата многу лесно и се компатибилни со разни познати системи за контрола на осветлување, како што се Lutron, Dynalite, Schneider, Clipsal, Osram, Philips, ABB и и така натаму.


Функција на производот

 • Едноканален излез, излезно ниво на струја може да се избере со DIP SW
 • Поддршка Triac аналогни затемнување сигнал, Пасивен или активен сигнал.
 • Висока ефикасност до 84%
 • Вградена активна PFC функција
 • 100% излез кога нема влез за затемнување, може да се користи како нормално напојување
 • Ефектот на затемнување е мазен
 • Заштита: краток спој.
 • Погодно за внатрешна LED осветлување апликација


Технички параметри

Product Name

Triac dimmable led driver

Item

HY20W-01

Output

Current

300mA

500mA

700mA

1500mA

DC Voltage

27-42V

27-42V

27-42V

27-42V

Rated power

12W

 20W

30W

45W

Current Accuracy

±3%

R & N (Max)

75mAp-p

Channels

1

Input

Voltage Range

220VAC – 240VAC

Frequency Range

50 – 63Hz

Efficiency(Typ)

84%

Power Factor(Typ)

≥ 0.98

AC Current(Typ)

0.11A/230VAC

Leakage Current

<5mA/240VAC

Inrush current(Typ)

<1A at 230VAC

Protection

Short Circuit

Output close, recovers automatically after fault removed

Function

Dimming

1-10V dimming  (Passive or active)

Others

Dimension

115(L) *41(W)*26(H)mm

Working temp.

-20℃ ~ 50℃

Категории на производи : Подесување на драјвер за вода > Траик Димминг возач

Е-пошта на овој добавувач
 • Mr. Mr.Liu
 • Вашата порака мора да биде помеѓу 20-8000 знаци

Список со поврзани производи

Дома

Phone

Skype

Испраќам барање

粤ICP备15048543号