Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Mr.Liu Mr. Mr.Liu
Што можам да направам за тебе?
Контакт снабдувач
 Тел:86-0755-27639266 Е-пошта:fahold@fahold.com
Home > Производи > Подесување на драјвер за вода > Траик Димминг возач > TUV 45W 1100mA 27-42V Triac прилагодлив за возачот
TUV 45W 1100mA 27-42V Triac прилагодлив за возачот
TUV 45W 1100mA 27-42V Triac прилагодлив за возачот
TUV 45W 1100mA 27-42V Triac прилагодлив за возачот
 • TUV 45W 1100mA 27-42V Triac прилагодлив за возачот
 • TUV 45W 1100mA 27-42V Triac прилагодлив за возачот
 • TUV 45W 1100mA 27-42V Triac прилагодлив за возачот

TUV 45W 1100mA 27-42V Triac прилагодлив за возачот

  Начин на плаќање: T/T,Paypal,Western Union
  Incoterm: FOB,EXW,FCA
  Мин. Со цел: 500 Piece/Pieces
  Време на испорака: 15 Денови

Основни информации

Модел бр.: HY45W-02

Brand: Fahold

Input Voltage: 180-240V

Output Voltage: 27-42v

Current: 1150mA

Current Accuracy: +-3%

PF: >0.9

THD: <15%

Additional Info

Пакување: 40PCS / картон

Продуктивност: 200 thousands pcs per month

Бренд: Фахолд

Транспорт: Ocean,Land,Air

Место на потекло: Гуангдонг, Кина

Способност за снабдување: 200000pcs

Сертификат: ISO9001/2015

HS код: 8504401400

Порт: Yantian,Shekou,HongKong

Опис на производот

Спецификација

HY45W-02
input Voltage
100-120V
Output Voltage
27-42V
Output Current
100-1100MA
Efficiency
85%
Current Accuracy
+-3%
PF
0.98
Shelf life
5 years
Certified
TUV RCM CB CE
Опис на производот
Детали за производот

Оваа серија е дизајнирана за светлечки и светлечки светлечки панели, обезбедува моќност од 12W до 45W, безтемните ефекти за затемнување, влезниот напон AC100-240V.И имаат висок PF, retardant пластично куќиште, добра дисипација на топлина, ја подобрува сигурноста на product.Over заштита на напон и краток спој заштита, безбедност и сигурен.

R & D способност:

1) R & D тим: 6-10 луѓе, да го положат UL, TUV, SAA, CE.

2) R & D насока: Ние ги извршуваат не е евтин, Fahold е многу се фокусира на компатибилноста на целиот LED осветлување систем, Како што знаеме, многу снабдувач со многу ниска цена само дизајн со минимална побарувачка, изберете компонента што е можно помалку и толку евтина како што може да доведе до краток животен век и слаби перформанси на системот за осветлување.


3) Контрола на квалитет на производството: 100% тест за стареење, 5 пати тестирање за секој производ.


Категории на производи : Подесување на драјвер за вода > Траик Димминг возач

Е-пошта на овој добавувач
 • Mr. Mr.Liu
 • Вашата порака мора да биде помеѓу 20-8000 знаци

Список со поврзани производи

Дома

Phone

Skype

Испраќам барање

粤ICP备15048543号