Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Mr.Liu Mr. Mr.Liu
Што можам да направам за тебе?
Контакт снабдувач
 Тел:86-0755-27639266 Е-пошта:fahold@fahold.com
Home > Производи > Подесување на драјвер за вода > Траик Димминг возач > Црвеното зацрвнување на LED дисплеј со моќност од 45W
Црвеното зацрвнување на LED дисплеј со моќност од 45W
Црвеното зацрвнување на LED дисплеј со моќност од 45W
Црвеното зацрвнување на LED дисплеј со моќност од 45W
Црвеното зацрвнување на LED дисплеј со моќност од 45W
 • Црвеното зацрвнување на LED дисплеј со моќност од 45W
 • Црвеното зацрвнување на LED дисплеј со моќност од 45W
 • Црвеното зацрвнување на LED дисплеј со моќност од 45W
 • Црвеното зацрвнување на LED дисплеј со моќност од 45W

Црвеното зацрвнување на LED дисплеј со моќност од 45W

  Начин на плаќање: T/T,Paypal,Western Union
  Incoterm: FOB
  Мин. Со цел: 500 Piece/Pieces
  Време на испорака: 15 Денови

Основни информации

Модел бр.: HY45W-02

Output Type: Single

Warranty: >2 Years

Output Power: 1 - 50W

Input Voltage: Full Range

Connection Mode: Series Switching Power Supply

Starting Mode: Separate-excited Switching Power Supply

Voltage Regulating Mode: Width Modulation Type

Power Supplying System: Terminal Power Distribution Equipment

Energy Transmission: One-way Transmission

Modulation System: PWM

Certification: CE, UL, RoHS, ISO, CCC, CB, FCC

Type: Constant Current

Dimming Way: Triac Dimming

Maximum Power: 45W

Current Range: 100-1100mA

Additional Info

Пакување: 30 парчиња / картон

Продуктивност: 200 thousands pcs

Бренд: Фахолд

Транспорт: Ocean,Air

Место на потекло: Гуангдонг, Кина

Способност за снабдување: 200000pcs

Сертификат: ISO9001

HS код: 8504401400

Порт: Yantian

Опис на производот

TRIAC уреди за дигитално напојување со LED диоди | LED возачи


Функција на производи

Без треперење Triac Dimmable

Над напон, краток спој, заштита од отворен круг.

TUV, RCM, CE сертификат

Активна PFC корекција коло

40W Traditional Lamp Replacement


Технички параметар

Влезен напон: 180-240V

Излезен напон: 27-42V

Излезна струја: 100-1100mA

Работна температура: -20 ℃ ~ + 50 ℃


HY45W-02, Triac со затемнување на возачот постојан струјно затегнувачки драјвер , решенија за внатрешно осветлување, дизајн за високи лумени Линеарни светла и висококвалитетни LED светла. Возач за заштеда на енергија. Нејзиното куќиште е изработено од Пластичен, независен дизајн за излезната врска, погоден за европскиот пазар и северноамериканскиот пазар.


Категории на производи : Подесување на драјвер за вода > Траик Димминг возач

Е-пошта на овој добавувач
 • Mr. Mr.Liu
 • Вашата порака мора да биде помеѓу 20-8000 знаци

Список со поврзани производи

Дома

Phone

Skype

Испраќам барање

粤ICP备15048543号