Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Mr.Liu Mr. Mr.Liu
Што можам да направам за тебе?
Контакт снабдувач
 Тел:86-0755-27639266 Е-пошта:fahold@fahold.com
Home > Производи > Подесување на драјвер за вода > Траик Димминг возач > TRIAC уреди за дигитално напојување со LED диоди | LED возачи
TRIAC уреди за дигитално напојување со LED диоди | LED возачи
TRIAC уреди за дигитално напојување со LED диоди | LED возачи
TRIAC уреди за дигитално напојување со LED диоди | LED возачи
 • TRIAC уреди за дигитално напојување со LED диоди | LED возачи
 • TRIAC уреди за дигитално напојување со LED диоди | LED возачи
 • TRIAC уреди за дигитално напојување со LED диоди | LED возачи

TRIAC уреди за дигитално напојување со LED диоди | LED возачи

  Начин на плаќање: T/T,Paypal,Western Union
  Incoterm: FOB
  Мин. Со цел: 500 Piece/Pieces
  Време на испорака: 15 Денови

Основни информации

Модел бр.: HY45W-02

Output Type: Single

Warranty: >2 Years

Output Power: 1 - 50W

Input Voltage: Full Range

Connection Mode: Series Switching Power Supply

Starting Mode: Separate-excited Switching Power Supply

Voltage Regulating Mode: Width Modulation Type

Power Supplying System: Terminal Power Distribution Equipment

Energy Transmission: One-way Transmission

Modulation System: PWM

Certification: CE, UL, RoHS, ISO, CCC, CB, FCC

Type: Constant Current

Dimming Way: Triac Dimming

Maximum Power: 45W

Current Range: 100-1100mA

Additional Info

Пакување: 30 парчиња / картон

Продуктивност: 200 thousands pcs

Бренд: Фахолд

Транспорт: Ocean,Air

Место на потекло: Гуангдонг, Кина

Способност за снабдување: 200000pcs

Сертификат: ISO9001

HS код: 8504401400

Порт: Yantian

Опис на производот

TRIAC уреди за дигитално напојување со LED диоди | LED возачи


Функција на производи

Без треперење Triac Dimmable

Над напон, краток спој, заштита од отворен круг.

TUV, RCM, CE сертификат

Активна PFC корекција коло

0-100% Triac dimmable Driver


Технички параметар

Влезен напон: 180-240V

Излезен напон: 27-42V

Излезна струја: 100-1100mA

Работна температура: -20 ℃ ~ + 50 ℃


HY45W-02, Triac со затемнување на возачот постојан струјно затегнувачки драјвер , решенија за внатрешно осветлување, дизајн за високи лумени Линеарни светла и висококвалитетни LED светла. Возач за заштеда на енергија. Нејзиното куќиште е изработено од Пластичен, независен дизајн за излезната врска, погоден за европскиот пазар и северноамериканскиот пазар.


Категории на производи : Подесување на драјвер за вода > Траик Димминг возач

Е-пошта на овој добавувач
 • Mr. Mr.Liu
 • Вашата порака мора да биде помеѓу 20-8000 знаци

Список со поврзани производи

Дома

Phone

Skype

Испраќам барање

粤ICP备15048543号