Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Mr.Liu Mr. Mr.Liu
Што можам да направам за тебе?
Контакт снабдувач
 Тел:86-0755-27639266 Е-пошта:fahold@fahold.com
Пластичен Триац Димминг Возач 30W
Пластичен Триац Димминг Возач 30W
 • Пластичен Триац Димминг Возач 30W
 • Пластичен Триац Димминг Возач 30W

Пластичен Триац Димминг Возач 30W

  Начин на плаќање: T/T,Paypal,Western Union
  Incoterm: FOB
  Мин. Со цел: 500 Piece/Pieces
  Време на испорака: 15 Денови

Основни информации

Модел бр.: HY30W-02

Output Type: Single

Warranty: >2 Years

Output Power: 1 - 50W

Input Voltage: Full Range

Connection Mode: Series Switching Power Supply

Starting Mode: Separate-excited Switching Power Supply

Voltage Regulating Mode: Width Modulation Type

Power Supplying System: Terminal Power Distribution Equipment

Energy Transmission: One-way Transmission

Modulation System: PWM

Certification: CE, UL, RoHS, ISO, CCC, CB, FCC

Type: Constant Current

Dimming Way: Triac Dimming

Maximum Power: 36W

Current Range: 100-700mA

Product Name: 30W

Additional Info

Пакување: 30 парчиња / картон

Продуктивност: 200 thousands pcs

Бренд: Фахолд

Транспорт: Ocean,Air

Место на потекло: Гуангдонг, Кина

Способност за снабдување: 200000pcs

Сертификат: ISO9001

HS код: 8504401400

Порт: Yantian

Опис на производот

Пластичен Триац Димминг Возач 30W


Функција на производи

Без треперење Triac Dimmable

Над напон, краток спој, заштита од отворен круг.

TUV, RCM, CE сертификат

Активна PFC корекција коло

Triac Dimming Driver


Технички параметар

Влезен напон: 180-240V

Излезен напон: 27-42V

Излезна струја: 100-750mA

Работна температура: -20 ℃ ~ + 50 ℃

Triac Dimming Driver

HY30W-02, Triac за затемнување на возачот постојан струјно затегнувачки драјвер , решенија за внатрешно осветлување, дизајн за високи лумени Линеарни светла и висококвалитетни LED светла. Возач за заштеда на енергија. Нејзиното куќиште е изработено од Пластичен, независен дизајн за излезната врска, погоден за европскиот пазар и северноамериканскиот пазар.Пластичен Триац Димминг Возач 30W

Категории на производи : Подесување на драјвер за вода > Траик Димминг возач

Е-пошта на овој добавувач
 • Mr. Mr.Liu
 • Вашата порака мора да биде помеѓу 20-8000 знаци

Список со поврзани производи

Дома

Phone

Skype

Испраќам барање

粤ICP备15048543号