Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Mr.Liu Mr. Mr.Liu
Што можам да направам за тебе?
Контакт снабдувач
 Тел:86-0755-27639266 Е-пошта:fahold@fahold.com
Home > Производи > Подесување на драјвер за вода > Траик Димминг возач > Триак Димминг 12W предводена за напојување / Лед возач
Триак Димминг 12W предводена за напојување / Лед возач
Триак Димминг 12W предводена за напојување / Лед возач
Триак Димминг 12W предводена за напојување / Лед возач
 • Триак Димминг 12W предводена за напојување / Лед возач
 • Триак Димминг 12W предводена за напојување / Лед возач
 • Триак Димминг 12W предводена за напојување / Лед возач

Триак Димминг 12W предводена за напојување / Лед возач

  Единечната цена: USD 12 / Piece/Pieces
  Начин на плаќање: L/C,T/T,Paypal,Western Union
  Incoterm: FOB,EXW
  Мин. Со цел: 200 Piece/Pieces
  Време на испорака: 15 Денови

Основни информации

Модел бр.: HZ12W-01

Output Type: Single

Warranty: >2 Years, 5 Years

Output Power: 1 - 50W

Input Voltage: Full Range, 100-277V

Connection Mode: Series Switching Power Supply

Starting Mode: Separate-excited Switching Power Supply

Voltage Regulating Mode: Width Modulation Type

Power Supplying System: Terminal Power Distribution Equipment

Energy Transmission: One-way Transmission

Certification: UL, RoHS, ISO, CB

Current Accuracy: +-3%

Efficiency: 88%

Dimension: 94*38*24mm

Output Current: 300ma

Model No.: HZ12W-01

Additional Info

Пакување: 30 парчиња / картон

Продуктивност: 200 thousands pcs per month

Бренд: Фахолд

Транспорт: Ocean,Air

Место на потекло: Гуангдонг, Кина

Способност за снабдување: 200 thousands pcs per month

Сертификат: ISO9001

HS код: 8504401400

Порт: YANTIAN

Опис на производот

Опис:

HZ12W-01 специјален за LED светло и панел светлина, 100-277v со UL сертификација, триак-затемнување дизајн, целиот параметар без затемнување, излезна струја 300mA, 27-42V, висок квалитет за 5 години гаранција.

Карактеристики:

Не трепка

• Triac затемнување;

0-100% непречено затемнување, може да се исклучи;

Може да се користи со повеќето предни или задни рабови

фазни сечење придушување;

Заштита: преку напон, краток спој, преку оптоварување,

отворен круг итн.

TUV MRAK, RCM, CE, CB сертификати

Ги исполнува UL8750, FCC сертификатите

Активна PFC корекција на колото


Карактеристики и придобивки• Висока ефикасност, висока моќност фактор, низок THD;

Влезен напон (AC100-277V);

Заштита од краток спој,

Пренапонска заштита, заштита од преоптоварување;

UL, FCC сертифициран.


12w Triac-dimming Led Driver
Dimming Led 12w DriverИзлез карактеристики:

No t e: Сите спецификации се типични при 25 ° C, освен ако не е поинаку наведено.

Заштита:

No t e : Сите спецификации се типични при 25 ° C, освен ако не е поинаку наведено.

Сертификати:

ulTUV

Категории на производи : Подесување на драјвер за вода > Траик Димминг возач

Е-пошта на овој добавувач
 • Mr. Mr.Liu
 • Вашата порака мора да биде помеѓу 20-8000 знаци

Список со поврзани производи

Дома

Phone

Skype

Испраќам барање

粤ICP备15048543号