Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Mr.Liu Mr. Mr.Liu
Што можам да направам за тебе?
Контакт снабдувач
 Тел:86-0755-27639266 Е-пошта:fahold@fahold.com
Home > Производи > Подесување на драјвер за вода > Траик Димминг возач > Фликер бесплатно Триак-затемнување предводена од возачот 45w 1150ma 42v
Фликер бесплатно Триак-затемнување предводена од возачот 45w 1150ma 42v
Фликер бесплатно Триак-затемнување предводена од возачот 45w 1150ma 42v
Фликер бесплатно Триак-затемнување предводена од возачот 45w 1150ma 42v
Фликер бесплатно Триак-затемнување предводена од возачот 45w 1150ma 42v
 • Фликер бесплатно Триак-затемнување предводена од возачот 45w 1150ma 42v
 • Фликер бесплатно Триак-затемнување предводена од возачот 45w 1150ma 42v
 • Фликер бесплатно Триак-затемнување предводена од возачот 45w 1150ma 42v
 • Фликер бесплатно Триак-затемнување предводена од возачот 45w 1150ma 42v

Фликер бесплатно Триак-затемнување предводена од возачот 45w 1150ma 42v

  Единечната цена: USD 12 / Piece/Pieces
  Начин на плаќање: L/C,T/T,Paypal,Western Union
  Incoterm: FOB,EXW
  Мин. Со цел: 200 Piece/Pieces
  Време на испорака: 15 Денови

Основни информации

Модел бр.: HZ45W-02

Output Type: Single

Warranty: >2 Years, 5 Years

Output Power: 1 - 50W

Input Voltage: Full Range, 100-277V

Connection Mode: Series Switching Power Supply

Starting Mode: Separate-excited Switching Power Supply

Voltage Regulating Mode: Width Modulation Type

Power Supplying System: Terminal Power Distribution Equipment

Energy Transmission: One-way Transmission

Certification: UL, RoHS, ISO, CB

Current Accuracy: +-3%

Efficiency: 88%

Dimension: 135*46*32mm

Output Current: 1150ma

Model No.: HZ45W-02

Additional Info

Пакување: 30 парчиња / картон

Продуктивност: 200 thousands pcs per month

Бренд: Фахолд

Транспорт: Ocean,Air

Место на потекло: Гуангдонг, Кина

Способност за снабдување: 200 thousands pcs per month

Сертификат: ISO9001

HS код: 8504401400

Порт: YANTIAN

Опис на производот

Опис:

Серијата HZ45W-02 е 45W LED-драјвер за LED-светилка, LED светилка за плафон, светлосен панел-светилка со UL8750 / FCC сертификати, која работи од 100VAC до 130VAC влез со актер со висока моќност. овој модел има метален случај и вклучува краток спој, пренапонска струја, пренапонска заштита и заштита од оптоварување.


Карактеристики:

Не трепка

• Triac затемнување;

0-100% непречено затемнување, може да се исклучи;

Може да се користи со повеќето предни или задни рабови

фазни сечење придушување;

Заштита: преку напон, краток спој, преку оптоварување,

отворен круг итн.

TUV MRAK, RCM, CE, CB сертификати

Ги исполнува UL8750, FCC сертификатите

Активна PFC корекција на колото


Карактеристики и придобивки• Висока ефикасност, висока моќност фактор, низок THD;

Влезен напон (AC100-277V);

Заштита од краток спој,

Пренапонска заштита, заштита од преоптоварување;

UL, FCC сертифициран.


Flicker Free Constant Current Led Driver
Triac Dimming Led DriverИзлез карактеристики:

No t e: Сите спецификации се типични при 25 ° C, освен ако не е поинаку наведено.

Заштита:

No t e : Сите спецификации се типични при 25 ° C, освен ако не е поинаку наведено.

Сертификати:

ulTUV

Категории на производи : Подесување на драјвер за вода > Траик Димминг возач

Е-пошта на овој добавувач
 • Mr. Mr.Liu
 • Вашата порака мора да биде помеѓу 20-8000 знаци

Список со поврзани производи

Дома

Phone

Skype

Испраќам барање

粤ICP备15048543号