Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Mr.Liu Mr. Mr.Liu
Што можам да направам за тебе?
Контакт снабдувач
 Тел:86-0755-27639266 Е-пошта:fahold@fahold.com
Home > Производи > Подесување на драјвер за вода > Траик Димминг возач
PRODUCT CATEGORIES
Онлајн сервис
Mr.Liu
Контакт сега

Траик Димминг возач

Категории на производи од Траик Димминг возач , ние сме специјализирани производители од Кина, Засилувачки трансформатор на воден дигитален свет , Лед светло тела добавувачи / фабрика, големо квалитетни производи од Предводени осветлени светилки R & D и производство, имаме совршена по продажбата и техничка поддршка. Со нетрпение очекуваме да вашата соработка!

Кина Траик Димминг возач Добавувачи

Траик Димминг возач


Fahold нуди траки за намалување на осветленоста на драјверите за нисконапонски осветлени светла. индустриски најдобар Природна затемнување на 0% - LED затемнување направи убава! Потемнувачко однесување од кое се навикнавте од блескаво осветлување. Со Traic затемнување, во било која апликација, како што доведе суспендирани тавански светла . Благодарение на Фахолд, можете да изберете тип на затемнување на кривата за вашата апликација, да поставите минимално ниво на затемнување и многу прецизни LED струи и многу повеќе. Symbiosis го користи Fahold за да ги поврзе сензорите, лесно додавајќи вредност на вашата апликација.

Затемнувањето на вашите LED светла ви дава слобода за промена на сцена. Можете да креирате интимна атмосфера во трпезарија или да обезбедите подобро доживување при гледањето за време на презентацијата на канцеларијата. За да го затемните вашиот LED систем за осветлување ви е потребен LED-драјвер кој ја поддржува таа функција додека ги исполнувате електричните барања на вашето тело. Траичните уреди за намалување на LED диоди се достапни во различни вати за моделите со постојан напон и постојан напон.


Traic Dimming Driver

Список со поврзани производи

Дома

Phone

Skype

Испраќам барање

粤ICP备15048543号