Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Mr.Liu Mr. Mr.Liu
Што можам да направам за тебе?
Контакт снабдувач
 Тел:86-0755-27639266 Е-пошта:fahold@fahold.com
Водоотпорен LED возач базен апликација
Водоотпорен LED возач базен апликација
 • Водоотпорен LED возач базен апликација
 • Водоотпорен LED возач базен апликација

Водоотпорен LED возач базен апликација

  Начин на плаќање: T/T,Western Union
  Incoterm: FOB,EXW
  Мин. Со цел: 200 Piece/Pieces
  Време на испорака: 20 Денови

Основни информации

Модел бр.: FD-160H-048

Output Type: Single

Warranty: >2 Years

Output Power: 101 - 200W

Input Voltage: Full Range

Connection Mode: Parallel Switching Power Supply

Starting Mode: Separate-excited Switching Power Supply

Voltage Regulating Mode: Frequency Modulation Type

Power Supplying System: Terminal Power Distribution Equipment

Energy Transmission: One-way Transmission

Modulation System: PWM

Certification: CE, UL, RoHS, ISO, CB, FCC

Additional Info

Пакување: 20 парчиња / картон

Продуктивност: 200 thousands pcs per month

Бренд: Фахолд

Транспорт: Ocean,Air

Место на потекло: Гуангдонг, Кина

Способност за снабдување: 200000pcs

Сертификат: ISO9001

HS код: 8504401400

Порт: YANTIAN

Опис на производот

Возач за осветлување на базен

FD-160H-048

Влезен напон: 100-277V

Влезна фреквенција: 50 / 60Hz

Димензија: 216x66x38mm

Соодветна на UL: ДаПерформанси

Input Rated Voltage :

100Vac~277Vac

Input Frequency Range:

47Hz~63Hz

Efficiency :

93%(MIN)at Rated Voltage

Output:

48V 3.33A max

Output power :

160w Led Driver

Turn On Delay Time:

<2S (AC:110V and full load)

Safety protection :

over voltage and current protection

Leakage Current:

<5mA

Operating Temperature:

0°C----+60°C

Storage Temperature:

-40°C----+85°C

Certificate:

CE UL/CUL FCC ROHS,SAA

Safety Standard :

EN60950-1 UL8750-1 ESD (EN61000 3-3)
CAS (60950 ITE/TE) FCC Part 15 subpart B Class B
AN/NZS CISPR 22:2006

Application:

can fit UK US Euroepan market ,and can been used by Bluetooth device ,CCTV camera ,and LCD minitor , waterproof led driver,pos machine ,laptop ac adapter and so on .

 • Совршена замена за традиционалните светла
 • Заштедува 93% Трошок за електрична енергија, Подобро ефикасност, Подолг животен век
 • Посветени IP67 запечатени оптички кабинети
 • Единство во распределбата на светлината - ја зголемува ефикасноста
 • Целосно оперативен во екстремен временски период до -40 Целзиусови степени
 • Ниско одржување и ниска потрошувачка на енергија

Апликации

 • Осветлување на базен

Fa 160h Cv48v

Категории на производи : Отворен возач на лимари возачи > Возач за осветлување на базенот за вода за вода

Е-пошта на овој добавувач
 • Mr. Mr.Liu
 • Вашата порака мора да биде помеѓу 20-8000 знаци

Список со поврзани производи

Дома

Phone

Skype

Испраќам барање

粤ICP备15048543号