Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Mr.Liu Mr. Mr.Liu
Што можам да направам за тебе?
Контакт снабдувач
 Тел:86-0755-27639266 Е-пошта:fahold@fahold.com
Home > Производи > Свети возачи во внатрешноста > Супермаркет осветлување предводен возач > Осветлување супермаркет осветлување од страна на Simplex маркетинг
Осветлување супермаркет осветлување од страна на Simplex маркетинг
Осветлување супермаркет осветлување од страна на Simplex маркетинг
Осветлување супермаркет осветлување од страна на Simplex маркетинг
 • Осветлување супермаркет осветлување од страна на Simplex маркетинг
 • Осветлување супермаркет осветлување од страна на Simplex маркетинг
 • Осветлување супермаркет осветлување од страна на Simplex маркетинг

Осветлување супермаркет осветлување од страна на Simplex маркетинг

  Начин на плаќање: T/T,Paypal
  Incoterm: FOB,CIF,EXW
  Мин. Со цел: 500 Piece/Pieces
  Време на испорака: 15 Денови

Основни информации

Модел бр.: HR50W-02

Output Type: Single

Warranty: >2 Years

Output Power: 1 - 50W

Input Voltage: Full Range, 100-277VAC

Connection Mode: Parallel Switching Power Supply

Starting Mode: Separate-excited Switching Power Supply

Voltage Regulating Mode: Frequency Modulation Type

Power Supplying System: Terminal Power Distribution Equipment

Energy Transmission: One-way Transmission

Modulation System: PWM

Certification: CE, RoHS, ISO, CCC, CB, FCC

Current Accuracy: +—3%

PF: >0.9

Wattage: 500W

Size: 278*30*20mm

Additional Info

Пакување: 50PCS / картон

Продуктивност: 2000 thousands pcs per month

Бренд: Фахолд

Транспорт: Ocean,Land,Air

Место на потекло: Шенжен, Кина

Способност за снабдување: 200000pcs

Сертификат: ISO9001

HS код: 8504401400

Порт: Yantian

Опис на производот

Fahold е производител на драјвери за возачи, дизајнирајќи целосна линија снабдувач на напојување кој служи во индустријата повеќе од 9 години. Корисниците му верувале на Фахолд за да им обезбедат ексцентричен производ и личен сервис што може да го обезбеди само независен производител. Како што индустријата се движи кон LED, Fahold постојано развива нови LED Возачи за да ги задоволи и надмине потребите на индустријата.

Карактеристики и придобивки

Влезен напон: 100-277Vac

Влезна фреквенција: 47-63Hz

Влезна струја (Typ.): 650mAmax. @ 100-277Vac & 100% оптоварување

Влезна струја: 60Amax. @ 100Vac, 25 ℃

Фактор на моќност (Typ.): PF> 0.9@36VDC

THD: THD <15% @ 115VAC / 230VAC / 277, 100% оптоварување

Излез карактеристики:

Тековна точност: 5% I 03

Излезна струја: 100-1250mA

Моќност: 50W макс.

Нема оптоварување Valtage: 55Vmax

Излезен напон: 25V-40V

Ефикасност: 86% @@ 100-277Vac & 100% оптоварување, видете ја кривата на ефикасност и оптоварување за деталите

Бруцови и бучава: 500mVp-p

Регулација на линија: 3% I o

Регулација на оптоварување: 3% I o

Вклучете го времето на одложување: Во нормални услови, максималното време на одложување е 1 секунда


Supermarket Sign Lighting

HR50W-02, Fahold дизајниран предводен возач, посебно дизајниран за Супермаркет Линеарни светла, апликации за вградени светилки за работа, за ракување со општите решенија за внатрешно осветлување. Постојана струја со опсег на моќност од 60W, UL, FCC, CE согласност . Единиците се погодни за Америка пазар, Комерцијални LED Troffer возачот, итн Други стандардни карактеристики на спектар, вклучувајќи 100-277V , заштита од краток спој, преку оптоварување и топлинска до 110 ° C, низ целата површина на уредот.

American Lighting LED Driver

Категории на производи : Свети возачи во внатрешноста > Супермаркет осветлување предводен возач

Е-пошта на овој добавувач
 • Mr. Mr.Liu
 • Вашата порака мора да биде помеѓу 20-8000 знаци

Список со поврзани производи

Дома

Phone

Skype

Испраќам барање

粤ICP备15048543号