Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Mr.Liu Mr. Mr.Liu
Што можам да направам за тебе?
Контакт снабдувач
 Тел:86-0755-27639266 Е-пошта:fahold@fahold.com
Home > Производи > Свети возачи во внатрешноста > Супермаркет осветлување предводен возач > UL супермаркет LED осветлување напојување-LED возач
UL супермаркет LED осветлување напојување-LED возач
UL супермаркет LED осветлување напојување-LED возач
UL супермаркет LED осветлување напојување-LED возач
 • UL супермаркет LED осветлување напојување-LED возач
 • UL супермаркет LED осветлување напојување-LED возач
 • UL супермаркет LED осветлување напојување-LED возач

UL супермаркет LED осветлување напојување-LED возач

  Единечната цена: USD 5.5 / Piece/Pieces
  Начин на плаќање: T/T,Paypal
  Incoterm: FOB,CIF,EXW
  Мин. Со цел: 500 Piece/Pieces
  Време на испорака: 15 Денови

Основни информации

Модел бр.: HM60W-01

Output Type: Single

Warranty: >2 Years

Output Power: 51 - 100W

Input Voltage: Full Range, 100-277VAC

Connection Mode: Parallel Switching Power Supply

Starting Mode: Separate-excited Switching Power Supply

Voltage Regulating Mode: Frequency Modulation Type

Power Supplying System: Terminal Power Distribution Equipment

Energy Transmission: One-way Transmission

Modulation System: PWM

Certification: CE, RoHS, ISO, CCC, CB, FCC

Current Accuracy: +—3%

PF: >0.9

Wattage: 60w

Size: 186*88*33mm

Additional Info

Пакување: 50PCS / картон

Продуктивност: 2000 thousands pcs per month

Бренд: Фахолд

Транспорт: Ocean,Land,Air

Место на потекло: Шенжен, Кина

Способност за снабдување: 200000pcs

Сертификат: ISO9001

HS код: 8504401400

Порт: Yantian

Опис на производот

Осветлување на супермаркет е сложен и интересен предизвик, бидејќи треба да вклучите многу различни видови извори на светлина. Покрај општото осветлување, ви требаат различни видови на тела во зависност од тоа каков вид на прехранбени производи со кои се занимавате. Нашето искусно планирање на светлината за супермаркети е засновано на совршена контрола на ефектот на осветлување, Supermarket Lighting Solutions, при што не смееме да ги преработиме прехранбените производи. Ние исто така применуваме одбрани филтри за да бидете сигурни дека боите на секој производ навистина оживуваат.

Карактеристики и придобивки

Влезен напон: 100-277Vac

Влезна фреквенција: 47-63Hz

Влезна струја (Typ.): 650mAmax. @ 100-277Vac & 100% оптоварување

Влезна струја: 60Amax. @ 230Vac, 25 ℃

Фактор на моќност (Typ.): PF> 0.9@115VAC/230VAC/347VAC, 100% оптоварување

THD: THD <15% @ 115VAC / 230VAC / 277, 100% оптоварување

Излез карактеристики:

Тековна точност: 5% I 03

Излезна струја: 300-1500mA

Нема оптоварување Valtage: 55Vmax

Излезен напон: 25V-40V

Ефикасност: 88% @@ 100-277Vac & 100% оптоварување, видете ја кривата на ефикасност и оптоварување за деталите

Бруцови и бучава: 500mVp-p

Регулација на линија: 3% I o

Регулација на оптоварување: 3% I o

Вклучете го времето на одложување: Во нормални услови, максималното време на одложување е 1 секунда


supermarket lighting driver UL

HM60W-01, Fahold дизајниран предводен возач, посебно дизајниран за светилки за супермаркети со LED светла, апликации за вградени светилки, за ракување со општите решенија за внатрешно осветлување. Постојана струја со опсег на моќност од 60W, UL, FCC, CE согласност . Единиците се погодни за Америка пазар, Комерцијални LED Troffer возачот, итн Други стандардни карактеристики на спектар, вклучувајќи 100-277V , заштита од краток спој, преку оптоварување и топлинска до 110 ° C, низ целата површина на уредот.


Категории на производи : Свети возачи во внатрешноста > Супермаркет осветлување предводен возач

Е-пошта на овој добавувач
 • Mr. Mr.Liu
 • Вашата порака мора да биде помеѓу 20-8000 знаци

Список со поврзани производи

Дома

Phone

Skype

Испраќам барање

粤ICP备15048543号