Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Mr.Liu Mr. Mr.Liu
Што можам да направам за тебе?
Контакт снабдувач
 Тел:86-0755-27639266 Е-пошта:fahold@fahold.com
Home > Производи > Свети возачи во внатрешноста > Супермаркет осветлување предводен возач > Супермаркет осветлување трофеј и линеарен LED возач
Супермаркет осветлување трофеј и линеарен LED возач
Супермаркет осветлување трофеј и линеарен LED возач
Супермаркет осветлување трофеј и линеарен LED возач
Супермаркет осветлување трофеј и линеарен LED возач
 • Супермаркет осветлување трофеј и линеарен LED возач
 • Супермаркет осветлување трофеј и линеарен LED возач
 • Супермаркет осветлување трофеј и линеарен LED возач
 • Супермаркет осветлување трофеј и линеарен LED возач

Супермаркет осветлување трофеј и линеарен LED возач

  Единечната цена: USD 8 / Piece/Pieces
  Начин на плаќање: T/T,Paypal
  Incoterm: FOB,EXW
  Мин. Со цел: 500 Piece/Pieces
  Време на испорака: 15 Денови

Основни информации

Модел бр.: HR80W-02S

Output Type: Single

Warranty: >2 Years

Output Power: 51 - 100W

Input Voltage: Full Range

Connection Mode: Series Switching Power Supply

Starting Mode: Separate-excited Switching Power Supply

Voltage Regulating Mode: Frequency Modulation Type

Power Supplying System: Terminal Power Distribution Equipment

Energy Transmission: One-way Transmission

Modulation System: PWM

Certification: CE, UL, RoHS, ISO, CB, FCC

Max. Input Voltage: 277V

Output Voltage: 25-40V

Power Factor: >0.9

Current Accuracy: +-3%

Efficiency: 87%

Wattage: 60w

Additional Info

Пакување: 40PCS / картон

Продуктивност: 200 thousands pcs per month

Бренд: Фахолд

Транспорт: Ocean,Air

Место на потекло: Гуангдонг, Кина

Способност за снабдување: 200000pcs

Сертификат: ISO9001

HS код: 8504401400

Порт: Yantian

Опис на производот

Фахолд Затворен LED Возачите дизајнирани за користење на осветлување на супермаркет, кои работат со општо LED осветлување апликации. W опсег на моќност од 80W, UL, FCC, CB, CE, широк напон од непропустлив дизајн. Единиците се погодни за комерцијални светилки на супермаркет.

Стандардните карактеристики на овој драјвер за осветлување вклучуваат краток спој, над оптоварување, пренапонски и прекумерни заштитни мерки и уредот е дизајниран да ги исполнува TUV, EN61347-1, EN61347-2-13 и емисии на EN 55105, EN61547. Други карактеристики на Fahold Indoor LED Drivers вклучуваат:


· Големи за да одговараат на моќта; Модели достапни од 36W до 80W

· Терминали за брзо поврзување за лесно инсталирање

· Преку оптоварување, краток спој и термичка заштита

· Безбедно работење без оптоварување

· SELV еквивалент

· Висока ефикасност

· Висока сигурност


Опис на производот :

• Постојана струјна LED-возач

• Излезен напон 25-40 V

• Макс. излезна моќност 80 W

Макс. излезна струја 2000mA

• Номинален работен век до 50.000 часа

• 5-годишна гаранција

Типична примена

• Панел светла, осветлување на заливот, линеарно осветлување, осветлување на троферите

Технички детали

• Многу добри перформанси на THD во широк опсег на оптоварување <15%

• Излезна LF напонска брава (<120 Hz) 1.5%

• Мал напречен пресек

• Притиснете го терминалот за едноставно поврзување


Supermarket Lighting Shopping Mall Lighting Linear Suspended Lights Driver


Категории на производи : Свети возачи во внатрешноста > Супермаркет осветлување предводен возач

Е-пошта на овој добавувач
 • Mr. Mr.Liu
 • Вашата порака мора да биде помеѓу 20-8000 знаци

Список со поврзани производи

Дома

Phone

Skype

Испраќам барање

粤ICP备15048543号