Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Mr.Liu Mr. Mr.Liu
Што можам да направам за тебе?
Контакт снабдувач
 Тел:86-0755-27639266 Е-пошта:fahold@fahold.com
Home > Производи > Водечки возач на светилки во затворен простор > Супермаркет осветлување предводен возач
PRODUCT CATEGORIES
Онлајн сервис
Mr.Liu
Контакт сега

Супермаркет осветлување предводен возач

Категории на производи од Супермаркет осветлување предводен возач , ние сме специјализирани производители од Кина, Возач за далечинско осветлување , Возач на предводена светла добавувачи / фабрика, големо квалитетни производи од Супермаркет осветлување предводен возач R & D и производство, имаме совршена по продажбата и техничка поддршка. Со нетрпение очекуваме да вашата соработка!

Кина Супермаркет осветлување предводен возач Добавувачи

Супермаркет осветлување предводен возач


За светилки на супермаркет, постојат различни видови светла кои можат да се применат во супермаркет. Нашата постојана тековна LED осветлување опсег на напојување нуди струи од 100mA до 2000mA; LED осветлување напојување високо растојание светла возачот нудат висока ефикасност, PFC, се достапни со Класа P влез; IP рејтинг против прашина и влага од IP20 до IP67 и заштита за краток спој, преку напон, преоптоварување и прекумерни температури. Со дополнителни опции како прилагодливи излези и PWM, 1-10V, отпорни или триаци функции за затемнување.

Специфично за супермаркет светло, како панел светло и предводена цевка за долго време да се користи, без треперење возачот со висока PF вредност, предводена рефлектори за возачот преку напонска заштита, заштита од краток спој, заштита од отворен круг. SELV satety излез дизајн.Бидејќи супермаркет 24 часа да се користи, па напојување живот барања се високи, обично се 50.000 часа, најмалку 5 години гаранција.

Параметар:

Влезен напон: 100-277vac / 100-240vac / 100-130vac / 180-240vac / 100-347V
излезен напон: 25-40vdc / 27-42vdc / 35-45vdc / 50-70vdc / 12Vdc / 24vdc
струја: 100mA-8000mA.
Фактор на моќност:> 0.9
Затемнување: 0-10V / PWM / RX / DALI.
> = 50000 часа, 3-5 години гаранција.
сертификат: UL CE FCC TUV SAA и др.

Supermarket Lighting Led Driver


Кои се придобивките од Fahold возачот?

  • Стандардно линеарно осветлување
  • Економично водено решение за возачот за индустриски, комерцијални и други апликации
  • Добар квалитет на светлосни возачи со висок степен на ефикасност за да се исполнат различни барања
  • Лесно се нарачува и инсталира, бара помалку време, намалување на отпадот од пакување и сложеност
  • Флексибилно решениеЧПП:
П 1 : Дали сте фабрика или трговска компанија?
Одговор: Ние сме фабрика.
П 2 : Термин на плаќање?
Одговор: 30% ТТ депозит + 70% ТТ пред пратката, 50% ТТ депозит + 50% ЛК биланс, Флексибилни плаќања
може да се преговара.
П 3 : Која е главната работа на Фахолд?
Одговор: Фахолд се фокусираше на LED контролери и неумерени уреди од 2010 година. Имаме 28 инженери кои се посветија на истражување и развој на систем за контрола на LED и затемнување.
Q 4 : Што Fahold ќе стори ако имаме проблеми по добивањето на вашите производи?
Одговор: Нашите производи се строго проверени пред да се испраќаат. Откако ќе ги добиете производите кои не сте задоволни, Ве молиме слободно контактирајте со нас на време, ние ќе се потрудиме да ги решиме сите ваши проблеми со нашата добра пост-продажба на услуги.

Список со поврзани производи

Дома

Product

Phone

За нас

Испраќам барање

粤ICP备15048543号