Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Mr.Liu Mr. Mr.Liu
Што можам да направам за тебе?
Контакт снабдувач
 Тел:86-0755-27639266 Е-пошта:fahold@fahold.com
IP67 cUL LED Возач Линеарен висок залив
IP67 cUL LED Возач Линеарен висок залив
IP67 cUL LED Возач Линеарен висок залив
IP67 cUL LED Возач Линеарен висок залив
 • IP67 cUL LED Возач Линеарен висок залив
 • IP67 cUL LED Возач Линеарен висок залив
 • IP67 cUL LED Возач Линеарен висок залив
 • IP67 cUL LED Возач Линеарен висок залив

IP67 cUL LED Возач Линеарен висок залив

  Начин на плаќање: T/T,Western Union
  Incoterm: FOB,CIF,EXW
  Мин. Со цел: 200 Piece/Pieces
  Време на испорака: 15 Денови

Преземи:

Основни информации

Модел бр.: FD-100HH-054

Input Voltage: 100-277VAC

Output Voltage: 36-54Vdc

Output Current: 3.0A

Efficiency: 90%

PF: >0.9

Current Accuracy: + -3%

Warranty: 5 Years

THD: <15%

Additional Info

Пакување: 24 парчиња / картон

Продуктивност: 200 thousands pcs per month

Бренд: Фахолд

Транспорт: Ocean,Land,Air

Место на потекло: Гуангдонг, Кина

Способност за снабдување: 200000pcs

Сертификат: ISO9001

HS код: 850440

Порт: Yantian,Shekou

Опис на производот

IP67 cUL Наведени LED Возач Линеарен High Bay / Улична светлина

Опис на производот

FD-100H-054 , специјално дизајниран за LED уличните светилки, ги насочува кропските светла апликации, за да работат општо осветлување на отворено решение. IP67 водоотпорен дизајн, со 0-10V, PWM, RX затемнување, помине UL Certiication со 5years гаранција.инвест 100-277V, најголемата излезна струја може да го направи 5A, топла продажба на овој пазар.
Стандардните карактеристики на овој драјвер за осветлување вклучуваат краток спој, над оптоварување, пренапонски и прекумерни заштитни мерки и уредот е дизајниран да ги исполнува TUV, EN61347-1, EN61347-2-13 и емисии на EN 55105, EN61547.


Спецификации на производот:
Излезен напон: 36-54V
Макс. Излезна моќност: 100W
Макс. Излезна струја: 3000mA

0-10V / PWM / засилување на резистор
Димензии: 195x66x38mm
Ефикасност: 93%
Електронски LED димер
Encironment / IP рејтинг: отворено / IP67
Фликер бесплатно
Макс. Влезен напон: 277V
Сертификат: UL, FCC, CE

FD-100H-054, UL Listed IP67 LED возач со постојан сегашно регулатор, без трепкање 0 / 1-10V / PWM / RX затемнување, решенија за улично осветлување, Desigen за високи лумени Линеарни светла и висококвалитетни светла за улично осветлување. Возач за заштеда на енергија. Нејзиното куќиште е изработено од Алуминиум, независен дизајн за излезната врска, погоден за европскиот пазар и северноамериканскиот пазар.

Пакување и испорака
Packaging details  24pcs/carton
Shipping details DHL, UPS, TNT, FedEx etc.


Шенжен F ahold Електроника копродукции, ООД. е основана во 2010 година, фабрика која интегрира LED возачите дизајн, R & D и производство, донесе ISO9001 систем за управување со квалитет сертификација. Тоа покрива површина од 5000 squre метри, постојниот персонал повеќе од 200 работници, вклучувајќи 25 истражувачи, 20 квалитет контроли. Производниот капацитет на Фахолд изнесува 5 милиони единици годишно.


Категории на производи : Отворен возач на лимари возачи > Уличен возач на улично осветлување

Е-пошта на овој добавувач
 • Mr. Mr.Liu
 • Вашата порака мора да биде помеѓу 20-8000 знаци

Список со поврзани производи

Дома

Phone

Skype

Испраќам барање

粤ICP备15048543号