Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Mr.Liu Mr. Mr.Liu
Што можам да направам за тебе?
Контакт снабдувач
 Тел:86-0755-27639266 Е-пошта:fahold@fahold.com
Home > Производи > Отворен возач на лимари возачи > Уличен возач на улично осветлување > Надворешно комерцијално осветлување LED возач
Надворешно комерцијално осветлување LED возач
Надворешно комерцијално осветлување LED возач
Надворешно комерцијално осветлување LED возач
Надворешно комерцијално осветлување LED возач
 • Надворешно комерцијално осветлување LED возач
 • Надворешно комерцијално осветлување LED возач
 • Надворешно комерцијално осветлување LED возач
 • Надворешно комерцијално осветлување LED возач

Надворешно комерцијално осветлување LED возач

  Начин на плаќање: L/C,T/T,Paypal,Western Union
  Incoterm: FOB
  Мин. Со цел: 500 Piece/Pieces
  Време на испорака: 15 Денови

Преземи:

Основни информации

Модел бр.: FD-100H-054

Output Type: Single

Warranty: >2 Years, 5 Years

Output Power: 101 - 200W

Input Voltage: Full Range

Connection Mode: Parallel Switching Power Supply

Starting Mode: Separate-excited Switching Power Supply

Voltage Regulating Mode: Frequency Modulation Type

Power Supplying System: Terminal Power Distribution Equipment

Energy Transmission: One-way Transmission

Modulation System: PWM

Certification: CE, UL, RoHS, ISO, CCC, CB, FCC

THD: <15%

Current Accuracy: + -3%

Power Factor: >0.9

Dimension: 176*66*38mm

Current Range: 500-3.3mA

Additional Info

Пакување: 30 парчиња / картон

Продуктивност: 200 thousands pcs

Бренд: Фахолд

Транспорт: Ocean,Air

Место на потекло: Гуангдонг, Кина

Способност за снабдување: 200000pcs

Сертификат: ISO9001

HS код: 8504401400

Порт: SHENZHEN

Опис на производот

Детали

Fahold LED Street Lights Driver е функционално осветлување со комбинирање на економичност со чист дизајн. Тој нуди на клиентите сите предности на LED осветлување - намалена потрошувачка на енергија, подолго време на сервисирање и помалку одржување. Флексибилен, сигурен и сигурен Fahold Street light driver е совршена замена на LED извор на енергија за конвенционален CFL LowBay систем, овозможувајќи ви да ги осветлите вашите супермаркети, малопродажни продавници и спортски рекреативни простори на попаметни начин. Возач на Led Street Lamp; AC Лед Улица светло возач

Спецификации на производот:

 • Излезен напон: 24-38V, 30-42V, 36-54V, 45-76V, 72-143V
 • Излезна струја: 0.5-3.3A
 • Излезна моќност: 100W Макс.
 • Ефикасност: 93%
 • Encironment / IP рејтинг: внатрешно / надворешно / IP67
 • Макс. Влезен напон: 277V
 • Затемнување: 0-10V / PWM / резистор
 • Сертификат: UL, FCC, CE

Ac Led Street Light DriverLed Street Lamp Driver

Димензии:

Lighting Design Lighting DesignerДруги стандардни карактеристики на опсегот вклучуваат 100-277V , заштита од краток спој, преку оптоварување и топлинска до 110 ° C, низ целата површина на уредот.

Стандардните карактеристики на овој драјвер за осветлување вклучуваат краток спој, преголема оптовареност, пренапонски и прекумерни заштитни мерки и уредот е дизајниран да ги исполнува UL8750, EN61347-1, EN61347-2-13 и емисии на EN 55105, EN61547. Се одликува со четири монтажни дупки за монтажа на површина од 0,20 инчи и е дизајниран со монтирани дупки за безбедно држење на компатибилните уреди за напојување.

Категории на производи : Отворен возач на лимари возачи > Уличен возач на улично осветлување

Е-пошта на овој добавувач
 • Mr. Mr.Liu
 • Вашата порака мора да биде помеѓу 20-8000 знаци

Список со поврзани производи

Дома

Phone

Skype

Испраќам барање

粤ICP备15048543号