Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Mr.Liu Mr. Mr.Liu
Што можам да направам за тебе?
Контакт снабдувач
 Тел:86-0755-27639266 Е-пошта:fahold@fahold.com
Home > Производи > Отворен возач на лимари возачи > Уличен возач на улично осветлување > 24V ѕид светилка Улична светлина возач напојување
24V ѕид светилка Улична светлина возач напојување
24V ѕид светилка Улична светлина возач напојување
24V ѕид светилка Улична светлина возач напојување
24V ѕид светилка Улична светлина возач напојување
 • 24V ѕид светилка Улична светлина возач напојување
 • 24V ѕид светилка Улична светлина возач напојување
 • 24V ѕид светилка Улична светлина возач напојување
 • 24V ѕид светилка Улична светлина возач напојување

24V ѕид светилка Улична светлина возач напојување

  Начин на плаќање: L/C,T/T,Paypal,Western Union
  Incoterm: FOB
  Мин. Со цел: 500 Piece/Pieces
  Време на испорака: 15 Денови

Основни информации

Модел бр.: FD-100H-076

Output Type: Single

Warranty: >2 Years, 5 Years

Output Power: 101 - 200W

Input Voltage: Full Range

Connection Mode: Parallel Switching Power Supply

Starting Mode: Separate-excited Switching Power Supply

Voltage Regulating Mode: Frequency Modulation Type

Power Supplying System: Terminal Power Distribution Equipment

Energy Transmission: One-way Transmission

Modulation System: PWM

Certification: CE, UL, RoHS, ISO, CCC, CB, FCC

THD: <15%

Current Accuracy: + -3%

Power Factor: >0.9

Dimension: 176*66*38mm

Current Range: 500-3.3mA

Additional Info

Пакување: 30 парчиња / картон

Продуктивност: 200 thousands pcs

Бренд: Фахолд

Транспорт: Ocean,Air

Место на потекло: Гуангдонг, Кина

Способност за снабдување: 200000pcs

Сертификат: ISO9001

HS код: 8504401400

Порт: SHENZHEN

Опис на производот

Детали

Fahold LED Street Lights Driver е функционално осветлување со комбинирање на економичност со чист дизајн. Тој нуди на клиентите сите предности на LED осветлување - намалена потрошувачка на енергија, подолго време на сервисирање и помалку одржување. Флексибилен, сигурен и сигурен Fahold Street light driver е совршена замена на LED извор на енергија за конвенционален CFL LowBay систем, овозможувајќи ви да ги осветлите вашите супермаркети, малопродажни продавници и спортски рекреативни простори на попаметни начин. Улично осветлување на уличното осветлување, UL Street Light Driver

Спецификации на производот:

 • Излезен напон: 24-38V, 30-42V, 36-54V, 45-76V, 72-143V
 • Излезна струја: 0.5-3.3A
 • Излезна моќност: 100W Макс.
 • Ефикасност: 93%
 • Encironment / IP рејтинг: внатрешно / надворешно / IP67
 • Макс. Влезен напон: 277V
 • Затемнување: 0-10V / PWM / резистор
 • Сертификат: UL, FCC, CE

Fd 100h 2 750Inside Details 750

Димензии:

Lighting Design Lighting DesignerДруги стандардни карактеристики на опсегот вклучуваат 100-277V , заштита од краток спој, преку оптоварување и топлинска до 110 ° C, низ целата површина на уредот.

Стандардните карактеристики на овој драјвер за осветлување вклучуваат краток спој, преголема оптовареност, пренапонски и прекумерни заштитни мерки и уредот е дизајниран да ги исполнува UL8750, EN61347-1, EN61347-2-13 и емисии на EN 55105, EN61547. Се одликува со четири монтажни дупки за монтажа на површина од 0,20 инчи и е дизајниран со монтирани дупки за безбедно држење на компатибилните уреди за напојување.

Категории на производи : Отворен возач на лимари возачи > Уличен возач на улично осветлување

Е-пошта на овој добавувач
 • Mr. Mr.Liu
 • Вашата порака мора да биде помеѓу 20-8000 знаци

Список со поврзани производи

Дома

Phone

Skype

Испраќам барање

粤ICP备15048543号