Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Mr.Liu Mr. Mr.Liu
Што можам да направам за тебе?
Контакт снабдувач
 Тел:86-0755-27639266 Е-пошта:fahold@fahold.com
UL улични светилки за возач на LED
UL улични светилки за возач на LED
UL улични светилки за возач на LED
 • UL улични светилки за возач на LED
 • UL улични светилки за возач на LED
 • UL улични светилки за возач на LED

UL улични светилки за возач на LED

  Начин на плаќање: T/T,Paypal
  Incoterm: FOB,CIF
  Мин. Со цел: 250 Bag/Bags
  Време на испорака: 15 Денови

Основни информации

Модел бр.: FD-160H-54B

Output Type: Single

Warranty: >2 Years, 5 Years

Output Power: 101 - 200W

Input Voltage: Full Range

Connection Mode: Series Switching Power Supply

Starting Mode: Separate-excited Switching Power Supply

Voltage Regulating Mode: Frequency Modulation Type

Power Supplying System: Terminal Power Distribution Equipment

Energy Transmission: One-way Transmission

Certification: CE, UL, RoHS, ISO, CCC, CB, FCC

Current Accuracy: + -3%

Power Factor: >0.95

Certificate: UL, FCC

Additional Info

Пакување: 30pcs / картон

Продуктивност: 200 thousands pcs per month

Бренд: Фахолд

Транспорт: Ocean,Air

Место на потекло: Гуангдонг, Кина

Способност за снабдување: 200000pcs

Сертификат: ISO9001

HS код: 8504401400

Порт: Yantian

Опис на производот

Детали

FD-160H-054B , постојано струјно напојување, наменето за апликации за надворешни светла. Без фликери 160W 5000mA, со UL, FCC, RCM, CB, CE согласност, широк напон излез на IP67 водоотпорен дизајн. Единиците се погодни за улични светилки со висока моќност. Други стандардни карактеристики на опсегот вклучуваат 100-277V , заштита од краток спој, преку оптоварување и топлинска до 110 ° C, низ целата површина на уредот.

Стандардните карактеристики на овој драјвер за осветлување вклучуваат краток спој, преголема оптовареност, пренапонски и прекумерни заштитни мерки и уредот е дизајниран да ги исполнува UL8750, EN61347-1, EN61347-2-13 и емисии на EN 55105, EN61547.

Напојување Преклопување на напојување, 50W 1200Ma Лед возач

Карактеристики и придобивки

· IP67 водоотпорен

· Единечен канал, излезното ниво на излезното ниво.

· Широк спектар на влезниот напон 100VAC ~ 277VAC

· Вградена активна PFC функција

· 100% излез за затемнување на влезниот сигнал, може да се користи како нормално напојување

· Заштита: краток спој, преголема оптовареност, пренапонски и прекумерни заштитни мерки

· Погоден за надворешна LED осветлување апликација

Спецификации на производот:


 • Излезен напон: 36-54V
 • Макс. Излезна моќност: 160W
 • Макс. Излезна струја: 5000mA Макс.
 • Димензии: 216x66x38mm
 • Ефикасност: 93%
 • Encironment / IP рејтинг: отворено / IP67
 • F licker бесплатно
 • Макс. Влезен напон: 277V
 • Сертификат: UL, FCC, RCM, CE


FD-160H-054B, без возач со фликер LED возач, Desigen за високи лумени Надворешни осветлување, Возач за заштеда на енергија. Нејзиното куќиште е изработено од светло алуминиум, независен дизајн за излезната врска, погоден за пазарот во Северна Америка и Европа.

Fd 160h 3 760Street Light Driver In 760

Категории на производи : Отворен возач на лимари возачи > Уличен возач на улично осветлување

Е-пошта на овој добавувач
 • Mr. Mr.Liu
 • Вашата порака мора да биде помеѓу 20-8000 знаци

Список со поврзани производи

Дома

Phone

Skype

Испраќам барање

粤ICP备15048543号