Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Mr.Liu Mr. Mr.Liu
Што можам да направам за тебе?
Контакт снабдувач
 Тел:86-0755-27639266 Е-пошта:fahold@fahold.com
Home > Производи > Отворен возач на лимари возачи > Уличен осветлување предводен возач > Возач за осветлување на базенот за вода за вода
Возач за осветлување на базенот за вода за вода
Возач за осветлување на базенот за вода за вода
 • Возач за осветлување на базенот за вода за вода
 • Возач за осветлување на базенот за вода за вода

Возач за осветлување на базенот за вода за вода

  Начин на плаќање: T/T,Paypal,Western Union
  Incoterm: FOB
  Мин. Со цел: 500 Piece/Pieces
  Време на испорака: 18 Денови

Основни информации

Модел бр.: FD-100H-054B

Output Type: Single

Warranty: >2 Years

Output Power: 51 - 100W

Input Voltage: Full Range

Connection Mode: Parallel Switching Power Supply

Starting Mode: Separate-excited Switching Power Supply

Voltage Regulating Mode: Width Modulation Type

Power Supplying System: Terminal Power Distribution Equipment

Energy Transmission: One-way Transmission

Modulation System: PWM

Certification: CE, UL, RoHS, ISO, CCC, CB, FCC

Maximum Power: 100W

Size: 195*66*38 MM

Type: Dimmable LED Driver

Name: Aluminum IP67 Led Driver

Output Voltage: 54V

Additional Info

Пакување: 20 парчиња / картон

Продуктивност: 200 thousands pcs

Бренд: Фахолд

Транспорт: Ocean,Air

Место на потекло: Гуангдонг, Кина

Способност за снабдување: 200000pcs

Сертификат: ISO9001

HS код: 8504401400

Порт: Yantian

Опис на производот

Возач за осветлување на базенот за вода за вода


FD-100H-036 Водоотпорен LED-возач од 100W, се направени LED-драјвери за апликации за пливачки свет за ракување со општо отворено осветлување. Постојан напон Фликери без 0-10V / PWM / RX затемнување со опсег на моќност од 100W, широк напон од IP67 водоотпорен дизајн со UL, FCC, CE сертификати. Единиците се погодни за ЛЕР улични светилки и крошна светла. Други стандардни карактеристики на опсегот, вклучувајќи 100-277V , заштита од краток спој, преку оптоварување и топлинска до 110 ° C, низ целата површина на уредот.

Waterproof LED Driver 100W

Спецификации на производот:

Тип: Алуминиум IP67 предводен возач

Константен напон 36V LED драјвер

Макс. Излезна моќност: 100W

Макс. Излезна струја: 2700mA

Димензии: 195x66x38 mm

Ефикасност: 93%

Макс. Влезен напон: 277V

Водоотпорен ЛЕР возач UL

Waterproof LED Driver 100W

Стандардните функции на драјверот за LED осветлување вклучуваат краток спој, над оптоварување, пренапонски и прекумерни заштитни мерки и уредот е дизајниран да ги исполнува TUV, EN61347-1, EN61347-2-13 и емисии на EN 55105, EN61547 и така натаму.


Возач за осветлување на базенот за вода за вода

Категории на производи : Отворен возач на лимари возачи > Уличен осветлување предводен возач

Е-пошта на овој добавувач
 • Mr. Mr.Liu
 • Вашата порака мора да биде помеѓу 20-8000 знаци

Список со поврзани производи

Дома

Phone

Skype

Испраќам барање

粤ICP备15048543号