Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Mr.Liu Mr. Mr.Liu
Што можам да направам за тебе?
Контакт снабдувач
 Тел:86-0755-27639266 Е-пошта:fahold@fahold.com
Home > Производи > Отворен возач на лимари возачи > Уличен возач на улично осветлување > НОВО Пристигнување Отворен IP67 водоотпорен LED Возач 100-277Vac
НОВО Пристигнување Отворен IP67 водоотпорен LED Возач 100-277Vac
НОВО Пристигнување Отворен IP67 водоотпорен LED Возач 100-277Vac
НОВО Пристигнување Отворен IP67 водоотпорен LED Возач 100-277Vac
 • НОВО Пристигнување Отворен IP67 водоотпорен LED Возач 100-277Vac
 • НОВО Пристигнување Отворен IP67 водоотпорен LED Возач 100-277Vac
 • НОВО Пристигнување Отворен IP67 водоотпорен LED Возач 100-277Vac

НОВО Пристигнување Отворен IP67 водоотпорен LED Возач 100-277Vac

  Единечната цена: USD 18.75 / Bag/Bags
  Начин на плаќање: T/T,Paypal
  Incoterm: FOB,CIF,EXW
  Мин. Со цел: 250 Bag/Bags
  Време на испорака: 15 Денови

Основни информации

Модел бр.: FD-160H-038

Output Type: Single

Warranty: >2 Years, 5 Years

Output Power: 101 - 200W

Input Voltage: Full Range

Connection Mode: Series Switching Power Supply

Starting Mode: Separate-excited Switching Power Supply

Voltage Regulating Mode: Frequency Modulation Type

Power Supplying System: Terminal Power Distribution Equipment

Energy Transmission: One-way Transmission

Modulation System: PWM

Certification: CE, UL, RoHS, ISO, CCC, CB, FCC

Current Accuracy: + -3%

Power Factor: >0.95

Certificate: UL, FCC

Additional Info

Пакување: 30pcs / картон

Продуктивност: 200 thousands pcs per month

Бренд: Фахолд

Транспорт: Ocean,Air

Место на потекло: Гуангдонг, Кина

Способност за снабдување: 200000pcs

Сертификат: ISO9001

HS код: 8504401400

Порт: Yantian

Опис на производот


За уличното осветлување на ЛЕР, Возачот е најкритичниот фактор на целосната светлина. LED драјвер за улично осветлување мора да има посебен дизајн и технички карактеристики и употреба високо квалитетни компоненти за да се обезбеди живот на напојувањето се совпаѓа со онаа на улично осветлување.

Fahold LED возачите се користат од страна на многу светски производители на улично осветлување, а инсталираната база расте од ден на ден! Заедно со традиционалните IP67 затворен возач (напојување) на пазарот денес, Fahold презеде многу интересно решение за голем производител на уличното осветлување со дизајнирање на нова генерација на производи, со користење на две фази топологијата.


Карактеристики и придобивки

· Висока PFC

· IP67 водоотпорен

· Едноканален излез, излезно ниво на струја.

· Широк спектар на влезниот напон 100VAC ~ 277VAC

· Вградена активна PFC функција

· 100% излез за затемнување на влезниот сигнал, може да се користи како нормално напојување

· Заштита: краток спој, преголема оптовареност, пренапонски и прекумерни заштитни мерки

· Погоден за надворешна LED осветлување апликација

Спецификации на производот:

Излезен напон: 24-38V / 30-42V / 36-54V / 45-76V / 75-143V

Макс. Излезна моќност: 160W

Макс. Излезна струја: 5000mA

Димензии: 216x66x38mm

Ефикасност: 93%

Encironment / IP рејтинг: отворено / IP67

Фликер бесплатно

Макс. Влезен напон: 277V

Сертификат: UL, FCC, RCM, CE

FD-160H-024B, индустриски светилката, 160W LED драјвер, Desigen за висок лумен Отворен осветлување, за заштеда на енергија на возачот. Домување е направен од алуминиум светла, независни дизајн за структурата на врската излез, погоден за Северна Америка и Европа на пазарот.

industrial luminaire 100w led driver


Категории на производи : Отворен возач на лимари возачи > Уличен возач на улично осветлување

Е-пошта на овој добавувач
 • Mr. Mr.Liu
 • Вашата порака мора да биде помеѓу 20-8000 знаци

Список со поврзани производи

Дома

Phone

Skype

Испраќам барање

粤ICP备15048543号