Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Mr.Liu Mr. Mr.Liu
Што можам да направам за тебе?
Контакт снабдувач
 Тел:86-0755-27639266 Е-пошта:fahold@fahold.com
100-277Vac Отворено IP67 LED напојување
100-277Vac Отворено IP67 LED напојување
100-277Vac Отворено IP67 LED напојување
 • 100-277Vac Отворено IP67 LED напојување
 • 100-277Vac Отворено IP67 LED напојување
 • 100-277Vac Отворено IP67 LED напојување

100-277Vac Отворено IP67 LED напојување

  Единечната цена: USD 18.75 / Bag/Bags
  Начин на плаќање: T/T,Paypal
  Incoterm: FOB,CIF,EXW
  Мин. Со цел: 250 Bag/Bags
  Време на испорака: 15 Денови

Основни информации

Модел бр.: FD-160H-038

Output Type: Single

Warranty: >2 Years, 5 Years

Output Power: 101 - 200W

Input Voltage: Full Range

Connection Mode: Series Switching Power Supply

Starting Mode: Separate-excited Switching Power Supply

Voltage Regulating Mode: Frequency Modulation Type

Power Supplying System: Terminal Power Distribution Equipment

Energy Transmission: One-way Transmission

Certification: CE, UL, RoHS, ISO, CCC, CB, FCC

Current Accuracy: + -3%

Power Factor: >0.95

Certificate: UL, FCC

Additional Info

Пакување: 30pcs / картон

Продуктивност: 200 thousands pcs per month

Бренд: Фахолд

Транспорт: Ocean,Air

Место на потекло: Гуангдонг, Кина

Способност за снабдување: 200000pcs

Сертификат: ISO9001

HS код: 8504401400

Порт: Yantian

Опис на производот

Детали

FD-160H-024B , постојан напон за напојување, дизајниран за апликации за надворешни светла. Без треперење 120W 5000mA, со UL, FCC, RCM, CB, CE согласност, широк напон излез на nIP67 водоотпорен дизајн. Единиците се погодни за светлосни улични светилки и висока светлосна лента. Други стандардни карактеристики на опсегот вклучуваат 100-277V , заштита од краток спој, преку оптоварување и топлинска до 110 ° C, низ целата површина на уредот.

Стандардните карактеристики на овој драјвер за осветлување вклучуваат краток спој, преголема оптовареност, пренапонски и прекумерни заштитни мерки и уредот е дизајниран да ги исполнува UL8750, EN61347-1, EN61347-2-13 и емисии на EN 55105, EN61547.

Outdoor strip light driver

Карактеристики и придобивки

· Висока PFC

· IP67 водоотпорен

· Единечен канал, излезното ниво на излезното ниво.

· Широк спектар на влезниот напон 100VAC ~ 277VAC

· Вградена активна PFC функција

· 100% излез за затемнување на влезниот сигнал, може да се користи како нормално напојување

· Заштита: краток спој, преголема оптовареност, пренапонски и прекумерни заштитни мерки

· Погоден за надворешна LED осветлување апликација

Спецификации на производот:

Излезен напон: 24V

Макс. Излезна моќност: 120W

Макс. Излезна струја: 5000mA

Димензии: 216x66x38mm

Ефикасност: 93%

Encironment / IP рејтинг: отворено / IP67

Фликер бесплатно

Макс. Влезен напон: 277V

Сертификат: UL, FCC, RCM, CE

FD-160H-024B, без возач со LED трепкач, Desigen за високи лумени Надворешни осветлување, Возач за заштеда на енергија. Нејзиното куќиште е изработено од светло алуминиум, независен дизајн за излезната врска, погоден за пазарот во Северна Америка и Европа.


constant voltage outdoor driver

Категории на производи : Отворен возач на лимари возачи > Уличен возач на улично осветлување

Е-пошта на овој добавувач
 • Mr. Mr.Liu
 • Вашата порака мора да биде помеѓу 20-8000 знаци

Список со поврзани производи

Дома

Phone

Skype

Испраќам барање

粤ICP备15048543号