Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Mr.Liu Mr. Mr.Liu
Што можам да направам за тебе?
Контакт снабдувач
 Тел:86-0755-27639266 Е-пошта:fahold@fahold.com
Home > Производи > Отворен возач на лимари возачи > Уличен возач на улично осветлување
PRODUCT CATEGORIES
Онлајн сервис
Mr.Liu
Контакт сега

Уличен возач на улично осветлување

Категории на производи од Уличен возач на улично осветлување , ние сме специјализирани производители од Кина, Преклопување на напојувањето , 50W 1200Ma предводена возачка добавувачи / фабрика, големо квалитетни производи од Напојување за вклучување на ниско бранување R & D и производство, имаме совршена по продажбата и техничка поддршка. Со нетрпение очекуваме да вашата соработка!

Кина Уличен возач на улично осветлување Добавувачи


LED возач на улични светла


Со глобални стандарди за производство и разни сертификати, вклучувајќи CE, UL, FCC, TUV и SAA, нашите производи за водечки возачи се продаваат на домашен пазар и се извезуваат на разни меѓународни пазари, вклучувајќи ги САД, Велика Британија, Франција, Германија, Австралија, Африка, Кореја итн. Ние нудиме широк спектар на решенија за напојување со LED осветлување кои вклучуваат LED улично осветлување или систем, LED ламби, ЛЕР линеарни итн. Во исто време заштеда на енергија и максимизирање на убавината на вашиот погон на работното место преку дизајнирање на напојување за вклучување! Нашата палета на напојување со LED осветлување со постојана струја нуди струи од 100mA до 8000mA; додека опсегот на напојување со LED осветлување со постојан напон започнува од 12V поминувајќи до 48V. И двата типа на напојување со LED осветлување нудат висока ефикасност, PFC, се достапни со влез од класа P; IP рејтинг против прашина и влага од IP20 до IP67 и заштита за краток спој, напон, преоптоварување и над температурни услови. Со дополнителни опции, прилагодливи излези и функции на PWM, 1-10V, отпорност или затемнување на триакот.

Повеќето апликации : ЛЕД улично светло, надворешно за водоотпорно,

Предност : предводник на голема моќност, безбедност и стабилност, заштита од тест за висок притисок, заштита од краток спој, сертификација против гром, безбедно ниво, сертификација за UL TUV FCC, итн.

Параметар:

Влезна олтажа: 100-277V

Излезен напон (различен опсег): 24-38V / 30-42V / 36-54V / 45-76V / 72-143V

Струја: 100-5000mA

Фактор на моќност:> 0,95

THD: <15%

Затемнување: 0-10V / PWM / RX

Домување: Алуминиум

Fd 80h 715

Кои се придобивките од возачот на Fahold Linear Lights?

  • Стандардно линеарно осветлување
  • Економично решение за светлосна линија за индустрија, комерцијални и други апликации
  • Добар квалитет на светлина со 5 години гаранција, ЕМС, ЕМИ, безбедносен дизајн на САЛВ
  • Лесно се нарачува и инсталира, бара помалку време, намалувајќи го отпадот од амбалажата и комплексноста
  • Флексибилно решение
   Најчесто поставувани прашања:
Прашање 1: Дали сте фабрика или трговско друштво?
Одговор: Ние сме фабрика.
Прашање 2: Рок на плаќање?
Одговор: 30% депозит ТТ + 70% ТТ пред пратката, 50% депозит ТТ + 50% салдо на ЛЦ, флексибилно плаќање
може да се преговара.
Прашање 3: Која е главната работа на Фахолд?
Одговор: Фахолд се фокусираше на ЛЕД контролери и затемнувачи од 2010 година. Имаме 28 инженери кои се посветиле на истражување и развој на систем за управување и затемнување на ЛЕР.
Прашање 4: Што ќе стори Фахолд ако имаме проблеми по приемот на вашите производи?
Одговор: Нашите производи се строго прегледани пред испорака. Откако ќе ги добиете производите не сте задоволни, слободно контактирајте не на време, ние ќе се потрудиме да решиме кој било од вашите проблеми со нашата добра услуга по продажбата.Список со поврзани производи

Дома

Phone

Skype

Испраќам барање

粤ICP备15048543号