Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Mr.Liu Mr. Mr.Liu
Што можам да направам за тебе?
Контакт снабдувач
 Тел:86-0755-27639266 Е-пошта:fahold@fahold.com
CB 12W 27-42V 100-300mA возач
CB 12W 27-42V 100-300mA возач
CB 12W 27-42V 100-300mA возач
 • CB 12W 27-42V 100-300mA возач
 • CB 12W 27-42V 100-300mA возач
 • CB 12W 27-42V 100-300mA возач

CB 12W 27-42V 100-300mA возач

  Начин на плаќање: Paypal,Western Union
  Incoterm: FOB,EXW,FCA
  Мин. Со цел: 1000 Piece/Pieces
  Време на испорака: 15 Денови

Основни информации

Модел бр.: HQ12W-01

Additional Info

Пакување: 60PCS / картон

Продуктивност: 200 thousands pcs per month

Бренд: Фахолд

Транспорт: Ocean,Land,Air

Место на потекло: Гуангдонг, Кина

Способност за снабдување: 200000pcs

Сертификат: ISO9001/2015

HS код: 8504401400

Порт: Yantian,Shekou,HongKong

Опис на производот

Спецификација

HQ12W-01
input Voltage
220-240V
Output Voltage
27-42V
Output Current
100-300MA
Efficiency
84%
Current Accuracy
+-3%
PF
0.98
Certified
TUV RCM CB
Shelf life
3 years
Опис на производот

Детали за производот

Висока ефикасност до 88% и PF> 0,98
SELV безбедност излез дизајн
TUV марка, RCM, CE сертификација
Заштита од краток спој и заштита од отворен круг
Долг животен век ≥50000 часа, над 3 години


Дизајн посебен за панел светлина, ниска состојба на подготвеност потрошувачка на енергија, обезбеди 12-60w моќ дел.интеринг напон AC220-240V, да ја задржите конкурентна ценовна листа, и да имаат висок PF, метални куќиште дизајн, добра дисипација на топлина, подобрување на сигурноста на product.Over заштита на напон и краток спој заштита, безбедност и сигурен.

R & D способност:

1) R & D тим: 6-10 луѓе, да го положат UL, TUV, SAA, CE.
2) R & D насока: Ние ги извршуваат не е евтин, Fahold е многу се фокусира на компатибилноста на целиот LED осветлување систем, Како што знаеме, многу снабдувач со многу ниска цена само дизајн со минимална побарувачка, изберете компонента што е можно помалку и толку евтина како што може да доведе до краток животен век и слаби перформанси на системот за осветлување.

3) Контрола на квалитет на производството: 100% тест за стареење, 5 пати тестирање за секој производ.


Категории на производи : Возач со постојан тековен возач > Еднонасочен AC180-240V воден возач

Е-пошта на овој добавувач
 • Mr. Mr.Liu
 • Вашата порака мора да биде помеѓу 20-8000 знаци

Список со поврзани производи

Дома

Phone

Skype

Испраќам барање

粤ICP备15048543号